banner461

Açıkgöz, "Berat Gecemiz Mübarek Olsun"

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı.

banner15
Açıkgöz, "Berat Gecemiz Mübarek Olsun"
16 Mart 2022 Çarşamba 21:30

banner517
banner134

AK Parti Nevşehir Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Mustafa Açıkgöz, 17 Mart 2022 Perşembe'yi Cuma'ya bağlayan Berat Gecesi nedeniyle yayaımladığı mesajında şunları ifade etti;

Açıkgöz, "Berat Gecemiz Mübarek Olsun"

Berat gecesi; Allah’a dost olma, hakkın yanında yer alma ve hayra giden yolları arama gecesidir. 17 Mart Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece, her yıl gelişiyle pek çok güzelliğin yaşandığı rahmet, mağfiret, maneviyat ve arınma mevsimi Ramazan-ı Şerifin habercisi olan yeni bir ‘Berat’ımızın daha idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşayacağız. Böylesine mübarek bir geceye bir kez daha erişip, bizlere güzel bir fırsat bahşettiği için Cenab-ı Hakk’a hamdolsun.

Cenab-ı Hakk buyuruyor ki “O gecede her hikmetli iş belirlenip hükme bağlanır.” (Duhan, 4). Rabbim, bizleri hikmeti ve rahmetiylehaşreylesin. İyiliğe yaklaşmak, iyiyi aramak, iyiyle olmak için çabalamalıyız. Berat için şer ve kötülükten uzak; bizi yaratan yüce Allah’a yakın olmalıyız.

Rahman ve Rahim olan Rabbimiz, dünyadaki imtihanlarımızdan açlık, hastalık, savaş ve içinde bulunduğumuz nicesıkıntıdan en kısa zamanda hayırla kurtulmayı bizlere nasip eylesin.

Millî birlik ve beraberlik içerisinde şerden ve şer odaklarından uzak; gönülleri fethederek, gönül coğrafyamızda, ülkemizde, İslam âleminde beratın hayrımıza ve kurtuluşumuza vesile olmasını diliyorum; Yüce Mevla’mız, ömrünü salih amellere adamış kullar olarak Ramazan’a ulaşmamızı nasip eylesin. Rabbim, bu vesileyle birliğimizi, beraberliğimizi, dirliğimizi daim eylesin inşallah.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin, yurt dışındaki vatandaşlarımızın, gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizin ve bütün İslâm âleminin Berat gecesini tebrik ediyorum. Yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların bizleri istikamet sahibi yapmasını temenni ediyor, bu mübarek gecenin, İslâm dünyasında, kardeşlik, dayanışma, barış, huzur ve güven ortamının yeniden tesis edilmesine; fitne ateşinden, savaştan, yokluktan ve kargaşadan uzak olmamıza; ülkemizin, birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın salgın hastalıktan kurtulmasına, hidayetine, barışına ve huzuruna, bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulü ile arınma ve affına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Sağlıklı, huzurlu yarınlar Allah’ın izniyle bizleri beklemektedir. Şehitlerimizin ebedi beratımız olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Beratımız mübarek olsun.

Selam ve dua ile…

Ecz. Mustafa AÇIKGÖZ

AK PARTİ Nevşehir Milletvekili

TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.