banner461

Gençlik buluşması Hüdaverdi camiinde yapıldı

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından düzenlenen "Sabah Namazı Gençlik Buluşması" programı Merkez Hüdaverdi Camii’nde yapıldı. 

banner15
Gençlik buluşması Hüdaverdi camiinde yapıldı
28 Mart 2022 Pazartesi 11:28

banner517
banner134

Nevşehir İl Müftülüğü tarafından düzenlenen "Sabah Namazı Gençlik Buluşması" programı Merkez Hüdaverdi Camii’nde yapıldı. 

Gençlerimize cami alışkanlığı kazandırmak ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla düzenlenen "Sabah Namazı Gençlik Buluşması" programına gençler başta olmak üzere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. 

Nevşehir İl Müftülüğü din görevlileri tarafından icra edilen Kur’an-ı Kerim tilaveti ve tesbihatın ardından kılınan sabah namazından sonra okunan hatimlerin duasını Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı Profesörü Prof. Dr. Mehmet Soysaldı yaptı. 

Programda konuşan İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, “Sabah namazı şahitli namazdır. Melekler ve cami bize şahit, hepimiz birbirimize şahidiz. Rabbimiz ibadetle yetişen genci, gönlü ve kalbi camilere bağlı kişiyi ve seher vaktinde Allah’ı zikredenleri kıyamet gününde arşın gölgesinde himaye edecektir. Bu bakımdan sabah namazı buluşmaları önemlidir.” dedi. 

Müftü Altunkaya, sabahın bu bereketli saatinde camiye gelen tüm cemaate teşekkür etti. 

Programa İl Müftü Yardımcısı Selami Kurt, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, din görevlileri, Kredi Yurtlar Kurumunda (KYK) görevli manevi rehberler ve üniversite öğrencileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Yapılan ikramların ardından program sona erdi. 


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.