banner461

Kapadokya'nın ilk Kamp & Karavan Parkı Avanos'ta Yapılıyor

Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, ırmak kenarı hattında yapımına başlanan ve çalışmaları hızla yürütülen Kamp & Karavan Parkı ve Sosyal Tesis alanında incelemelerde bulundu.

banner15
Kapadokya'nın ilk Kamp & Karavan Parkı Avanos'ta Yapılıyor
29 Eylül 2021 Çarşamba 10:35

banner517
banner134

Avanos Belediyesi, bugüne kadar tesis olmadığı için Avrupa Kamp ve Karavancılar Federasyonu’nun haritalarıyla, karavan tatilcilerinin güzergâhında olmayan Kapadokya'nın merkezi Nevşehir'in Avanos ilçesini, bu alanda en gözde uğrak yeri haline getirecek bir projeyi hayata geçirerek bölgemizde büyük bir eksikliği gidermeyi planlıyor.

Bu kapsamda Avanos ilçesi Yeni Mahalle'de Türkiye'nin en uzun ırmağının geçtiği Kızlırmak nehri kenarında Kapadokya'nın ilk Kamp & Karavan Parkı ile Sosyal Tesis alanında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Nevşehir'in kendi kategörüsünde ilk kamp ve karavan alanı tamamlandığında, geniş imkânları ve doğal güzelliğiyle karavan tutkunlarına ev sahipliği yapacak. Tesisin en önemli bir diğer özelliği ise, çocuklarını kampçılık ve doğayla tanıştırmak isteyen ailelerin, güvenli bir ortamda burada kamp yapmasını sağlayacak olması.

Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, Yeni Mahalle'de ırmak kenarı hattında yapımına başlanan ve çalışmaları hızla yürütülen Kamp & Karavan Parkı ve Sosyal Tesis alanında incelemelerde bulunarak; çalışmaları yürüten personellerinden bilgiler aldı.

Başkan İbaş, daha sonra ilçe merkezinde vatandaşlarla sohbet ederek; onların görüş ve önerilerini değerlendirdi.

Tamamlandığında böyle bir tesis olması bekleniyor;


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.