banner461

Nevşehir Belediye Başkanı Savran, 2000 Evler Mahallesi’nde...

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, 2000 Evler Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.

banner15
Nevşehir Belediye Başkanı Savran, 2000 Evler Mahallesi’nde...
26 Mart 2021 Cuma 16:46

banner517
banner134

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, 2000 Evler Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Pazar içerisinde esnaf ve vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen Savran, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından açılan kurslara katılan kadın kursiyerler ile bir araya geldi. 

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Cuma namazı sonrasında 2000 Evler Mahallesi’ndeki semt pazarını ziyaret etti.  

Burada pazar esnaflarına hayırlı ve bol kazançlar temennisinde bulunan Başkan Savran, esnaflarının ve vatandaşların sorun, talep ve önerilerini dinledi. 

Pazara aileleri ile birlikte gelen çocuklara çeşitli hediyeler dağıtan Savran’a incelemeleri sırasında 2000 Evler Mahalle Muhtarı Tuncay Bozkurt’ta eşlik etti. 

Savran, 2000 Evler Mahallesi’nde gerçekleştirilecek olan çeşitli altyapı ve üstyapı çalışmalarına ilişkin mahalle muhtarı ve sakinleri ile de istişarelerde bulundu. 

Belediye Başkanı Savran, Pazar gezisinin ardından Nevşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Kadın Çalışmaları Merkezi (KAÇEM) tarafından Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliği ile kadınlara yönelik olarak açılan Dekoratif Ev Aksesuarları Hazırlama Kursunu ziyaret etti. 

Burada Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Sevinç Sesveren Atılgan’dan kurs çalışmaları hakkında bilgiler alan Savran, kursiyer kadınlarla da bir süre sohbet etti. 

Kursiyer kadınların atık malzemelerden yaptıkları süs eşyalarını inceleyen Savran, hem atık malzemelere geri dönüşümle hayat veren hem de çöpe gidecek ürünlerden gelir elde eden kadınları tebrik etti. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.