banner461

Nevşehir'den Mevlid Kandili Mesajları

Nevşehir’deki bazı siyasi parti ve STK temsilcilerinden Mevlid Kandili Mesajları.

banner15
Nevşehir'den Mevlid Kandili Mesajları
08 Kasım 2019 Cuma 15:51

banner134

Mevlid kandili tüm insanlığa rahmet ve huzur getirsin

MHP İl Başkanı İlhan Kaya, Mevlid Kandili mesajında Kandilin tüm insanlığa rahmet ve huzur getirmesi temennisinde bulundu.

Kaya, “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V)'in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız. Hz. Peygamberimiz(S.A.V) bütün insanlık için bir yol gösterici, ilahi bir nur, sönmeyen bir kandildir. Onun doğumu insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü Yüce Allah onu bütün âlemlere rahmet olarak göndermiştir. İslam dini bir ahlak dini olarak insanlığı kurtuluşa ve hidayete davet etmektedir. İslam dini ile âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimizin örnek hayatı ve davranışlarından dürüstlüğü, emaneti korumayı, insan haklarına uymayı, zayıf ve muhtaçlara yardım etmeyi, yetim ve kimsesiz çocuklara kol kanat germeyi, yararlı insan olmayı hayatımız boyunca kendimize prensip edinmeliyiz. Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid kandilinin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini Yüce Mevla'dan niyaz eder, bütün İslam âleminin ve değerli hemşehrilerimin Mevlid Kandilini tebrik eder; birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ederim” dedi.

 

Başkan Gülmez’den Kandil kutlaması

CHP İl Başkanı Kamil Gülmez, Mevlid Kandili kutlamasında; “Alemlerin Efendisi Hz. Muhammed (sav)’in dünyaya teşrif edişinin yıl dönümü olan Mevlid Kandilini idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Peygamber Efendimize gelen vahiy nuru’nun bütün insanlığı aydınlatmasını, ibadet ve dualarımızın kabul olunmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, tüm İslam aleminin ve hemşerilerimizin Mübarek Mevlid Kandilini kutluyorum” ifadelerinde bulundu.

Kandiliniz mübarek olsun

İYİ Parti İl Başkanı Ali Karaaslan, Mevlid Kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Mevlid Kandilinde yapılacak duaların kabul edilmesini dileyen Başkan Karaaslan, “Sevgi ve imanı toplumsal barışın temel taşı yapan Peygamber Efendimiz, insanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlâkî erdemlerin odaklandığı bir şahsiyettir. O’nun hayatında bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü bir ışık, güzel bir örnek vardır. Herkesin rahmet ve mağfiret umarak yapacağı ibadet ve yalvarışlar, inşallah hayırlı gelişmelere vesile olur. Müslümanların yaşadığı zulümlerin, hüzünlerin son bulması temennisi ile tüm hemşerilerimizin kandilini tebrik ediyor, ülkemiz ve tüm İslam âlemi için hayırlı gelişmelere vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 

Kandilimiz tüm insanlık için hayırlara vesile olsun

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdulgani Altınışık, Mevlid kandilini kutlayan bir mesaj yayınladı.

Altınışık, “Peygamber olan Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed'in doğum günü olan Mevlid Kandilini hep birlikte idrak etmenin manevi huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.

Mevlid Kandili, insanı insan yapan bütün güzelliklerin toplandığı rahmet elçisi Hz. Peygamberin (sav)’in doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, adaletini, sabrını, cömertliğini, insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme günüdür.

Hz. Muhammed’in gelişiyle, bireysel, toplumsal ve evrensel düzeyde, zihin, fikir ve ahlak alanında yenilenme yaşanmıştır. İslam’ın temelinde akıl ve mantık vardır. Bugün bizlere düşen görev Peygamber Efendimizi, hayatını, gayesini, verdiği mücadeleleri en doğru ve en güvenilir kaynaklardan öğrenmek ve en güzel şekliyle hayatımıza uygulamaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilinin kardeşliğimizin güçlenmesine ve insanlığın huzuruna vesile olması dileğiyle, milletimizin ve İslam âleminin Mevlid gecesini tebrik ediyor, gecenin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Başkan Güneş tüm İslam Aleminin kandilini kutladı

Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, Mevlid Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Güneş mesajında, "Hz. Muhammed (sav)’in dünyaya teşrifinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin mutluluğuna erişmiş bulunmaktayız. Alemlere rahmet olarak gönderilen o kutlu nebinin doğumu, insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden birisidir. İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek; bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlâkın egemen olacağı manevi bir ortamı tebliğ eden sevgili peygamberimiz; gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle insanlığın yolunu aydınlatmıştır. Mevlid Kandili, peygamberimizin örnek yaşayışını, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layığıyla anlamak için önemli bir fırsattır. Bu duygu ve düşüncelerle sevgili peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini yüce Mevlâ’dan niyaz eder; bütün İslâm âleminin ve değerli hemşehrilerimin Mevlid Kandili’ni tebrik eder; birliğimize, beraberliğimize ve hayırlara vesile olmasını temenni ederim" ifadelerine yer verdi.

Fatih Çiftçi'den Mevlid Kandili Mesajı

Belediye Başkanımız Av. Fatih ÇİFTCİ, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm İslam aleminin kandilini kutladı.

Belediye Başkanımız Av. Fatih Çiftci, Mevlid Kandili dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Başkanımız mesajına, “Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in dünyamıza teşriflerinin 1448. yıl dönümünü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diyerek başladı.

“Rahmet peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV), insanlığın yaşadığı en buhranlı ve karanlık dönemde dünyayı şereflendirerek, aydınlık çağın yaşanmasına vesile oldu. Bu önemli günün yıldönümü olarak kutlanan Mevlid Kandilinin tüm insanlık için şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin yaşanmasına vesile olmasını diliyorum” diyerek sözlerini sürdüren Başkanımız, “Bu mübarek gün, af ve merhamet sahibi yüce Allah’a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna gecelerden birisidir. Bu güzel gecede yapılan duaların kabul olmasını yüce Mevla’mızdan diliyor, tekrar tüm İslam aleminin ve Gülşehirli hemşerilerimin mübarek Mevlid Kandilini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Ömer Eren’den Mevlid Kandili Mesajı

Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren mesajında: “Bütün insanlığın kurtarıcısı Sevgili Peygamber Efendimizin, Hz. Muhammed’in (S.A.V) doğum günü olan, insanlığın dirilişinde, karanlığın aydınlığa çıkışında çok önemli bir yere sahip Mevlid Kandilimizi en güzel şekilde ve anlamına uygun olarak değerlendirmeliyiz. Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle başta Göreme halkı olmak üzere tüm İslam âleminin Mevlid Kandilini tebrik ediyor, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü Mevlid Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı

Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü yayınladığı mesajında: “Mevlid Kandili; insanı insan yapan, bütün güzelliklerin odaklandığı bir şahsiyet olan rahmet elçisi Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav.) doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, kısaca insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme mevsimidir. Bu vesile ile Mevlid Kandili, hemşerilerime ve tüm İslam Alemine sevgi, rahmet, huzur ve barış getirmesini Yüce Allah’tan niyaz eder, saygılar sunarım” dedi.

Bu mübarek gecede yapacağınız dua ve ibadetlerinizin makbul olmasını diliyorum

İl Genel Meclisi Başkanı Gürbüz Dinç, Mevlid Kandili nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında; “Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed(s.a.v.)’in dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandili’ni, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen ve insanların en hayırlısı olan Peygamber Efendimizin yeryüzünü şereflendirmeleri insanlık tarihinin en müstesna hadiselerinden biridir. Peygamber Efendimiz, insanların yoldan çıktığı, bazı ailelerin kız çocuklarını diri diri toprağa gömdükleri, doğru ile yanlışı, iyi ile kötüyü ayırt edemez duruma geldiği bir dönem olan cahiliye döneminde, âlemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Peygamber efendimiz, iyilik ve güzelliğin müjdecisi olmuş, yeryüzünde güzel ahlakın, adalet ve faziletin timsali olmuş, barışın huzurun, hayır ve esenliğin yeryüzünde tesis edilmesini sağlamıştır. Mevlid Kandili, Peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini yeniden hatırlamak için bir fırsat, İslam’ı müjdeleyen rahmet elçisi sevgili Peygamberimizin, engin hoşgörüsünü, merhametini, güzel ahlakını, yol gösterici öğütlerini anlama ve bu anlayışla yenilenme zamanıdır. İslam dünyasının birliğini, beraberliğini, dayanışmasını güçlendirmesi dileğiyle, Milletimizin ve İslam âleminin “Mevlid Kandilini” ve “Mevlid-i Nebi Haftasını” tebrik ediyor, bu mübarek gecede ve haftasında yapılacak duaların, edilecek ibadetlerin makbul olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.

Pınarbaşı’dan kandil kutlaması

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Mevlid Kandilini kutladı.

Başkan Pınarbaşı, “Âlemlere rahmet elçisi olarak gönderilen sevgili Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) dünyaya teşrif ettiği gece olan bir Mevlit Kandiline daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu hep birlikte gönülden yaşıyoruz. Yeryüzünde önemli gelişmelere sebep olan sevgili Peygamberimiz Hz Muhammed (SAV)'in getirmiş olduğu ilahi mesajı anlamak, ortaya koymuş olduğu eşsiz örnek ahlâkını özümsemek, ona duyulan içten sevgiyi gönüllerden sözlere ve yeni nesillere aktarmak düşüncesiyle asırladır, aziz milletimiz ve tüm İslam âlemi tarafından Mevlid Kandili olarak kutlanmaktadır. İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek, bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlakın egemen olacağı manevi bir ortamı tebliğ eden sevgili Peygamber Efendimiz (SAV), gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle insanlığın yolunu aydınlatmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle; Tüm İslam âleminin, hemşerilerimin mübarek Mevlid Kandil’ini içten duygularımla kutluyor, bu müstesna gecenin, tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

Mevlid Kandilimiz mübarek olsun

TÜGVA Nevşehir İl Temsilcisi Oğuzhan Alkan, Kandil kutlama mesajında; “Alemlere rahmet olarak gönderilen; Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V) doğum günü olan bu mübarek gün ve geceye ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bütün insanlığın kurtarıcısı Sevgili Peygamberimizin doğum günü olan Mevlid Kandilini de en güzel şekilde ve anlamına uygun olarak değerlendirmemiz gerekmektedir. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (S.A.V.) sevmek ve onu örnek almak demek; insanlığın huzuru ve kalıcı mutluluğu için yaptığı çağrıyı günümüze taşıyarak hayatımıza yansıtmak, davranışlarımızı O’nun örnek ahlâkına, emir ve tavsiyelerine göre şekillendirebilmek demektir. Allah'ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Mevlid Kandili'nde, bir yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çekidüzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Toplum olarak büyük değer verdiğimiz mübarek gecelerde, ülke ve millet olarak birlik ve beraberliğimizin devamı için daha fazla dua etmeli, bu güzel gecenin önemini iyi değerlendirmeliyiz. Bu geceyi sadece kendimiz için değil çevremizdeki insanlarla kucaklaşma için de bir fırsat olarak görmeliyiz. Giderek birbirine yabancılaşan, maddi kaygıları tüm değerlerinin önüne geçen, akraba, eş, dost, komşuluk gibi kavramları unutmaya yüz tutan toplumların bir arada kalmasının imkânsız olduğu unutulmamalıdır. Bu vesile ile yardıma muhtaç insanlara elimizi uzatmalı, tüm yakınlarımıza gereken ilgiyi göstermeliyiz. Bu duygular içerisinde, Mübarek gecenin, tüm İslam Alemine ve güzel Ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyor; yapacağınız duaların kabul ve makbul olması dileklerimle Mevlid Kandilinizi kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

İslam Aleminin mübarek Mevlid Kandilini tebrik ediyorum

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Ergin. Mevlid Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayarak İslam âleminin mübarek gecesini tebrik etti

Başkan Ergin’in Kandili mesajı şöyle,”Alemlere rahmet olarak dünyaya gelen sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed'in(S.A.V.) doğduğu gece olan bu mübarek geceyi idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Doğumu ile insanlık tarihinin akışını değiştiren Peygamberimizin tebliğ ettiği ilahi mesajlar insanlık üzerindeki cehalet bulutlarını dağıtmıştır.

İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin, ahlaki erdemlerin odaklandığı bir şahsiyet olan Hazreti Peygamberin hayatında ve öğütlerinde bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatacak güçlü bir ışık, güzel bir örnek vardır. Her açıdan buhran içinde kıvranan insanlığa verdiği mesajlarla çıkış yolunu gösteren Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.), maddi ve manevi sıkıntılarla boğuşan günümüz dünyasına da kurtuluş reçetesini sunmaktadır. Bu mübarek gecelerin O'nu ve hayatını anlamak için erişilmez fırsatlar olduğunu biliyoruz. Sevgili peygamberimizi ve O'nun öğütlerini en güzel şekilde anlamak ve hayatımıza uygulamak durumundayız. O'nun sünnetlerini yaşamak mutluluğun, huzurun, birlik, beraberliğin ve kardeşliğin yoludur. Efendimiz(s.a.v.) bizlerin yaşantısı için en güzel örnektir. Müslümanlar olarak sevgili Peygamberimizi ve onun mesajını her yönüyle doğru tanımalı, insanlığa doğru tanıtmalıyız. Yüce Rabbimizin rahmet kapılarını sonuna kadar açtığı bu gecede, şehrimiz, ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için de duada bulunarak, barış ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı, huzur dolu bir dünya dilerken, bu kandil gecesinin ailemiz, milletimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını Allah'tan niyaz eder saygılar sunarım.”

Başkan Özmen’den kandil kutlama mesajı

Nevşehir Pazarcılar Odası Başkanı Selim Özmen, Mevlid Kandili kutlama mesajı şöyle: “İnsanlığı ayakta tutan, insanı mükemmel kılan ve yücelten kuşkusuz ki ahlaki değerlerimizdir. Ahlaki vasıflarını kaybetmiş toplumların yükselmesi asla düşünülemez. Bu itibarla evrensel ahlak kurallarının muhafaza edilmesi, hem insani hem de dini bir görevdir. Hz. Muhammed’in doğumunun kutlandığı bu güzel günün, onun sunduğu bütün değerleri ve yol gösterici öğütlerini bir kez daha hatırlama zamanıdır. Bu vesileyle Mevlid Kandilinin bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini Yüce Allah’tan diliyor, hemşerilerimizin ve tüm Müslümanların mübarek Mevlid Kandilini tebrik ediyorum.”


Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.