banner461
banner195

Altınyıldız koleji 3.Eğitim Yönetimi Formuna 1 Sözlü ve 1 Poster Bildiri İle Katılıyor

Eğitimde Nitelik ve Yenileşme” ana teması kapsamında Eğitim Modelleme ve Proje uygulamalarının tartışıldığı forum büyük ilgi görüyor.

Altınyıldız koleji 3.Eğitim Yönetimi Formuna 1 Sözlü ve 1 Poster Bildiri İle Katılıyor
15 Ekim 2012 Pazartesi 10:59

banner143
banner134

 “Eğitimde Nitelik ve Yenileşme” ana teması kapsamında  Eğitim Modelleme ve Proje uygulamalarının  tartışıldığı  forum büyük ilgi görüyor.

            Nevşehir Üniversitesi ve Eğitim Yöneticileri ve  Uzmanları Derneği  ( EYUDER )  işbirliğiyle  gerçekleştirilen  III. Eğitim Yönetimi Formu  Ürgüp’te başladı.  Açılışa Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey, Nevşehir Vali Vekili İbrahim Süha Karaboran, Nevşehir Belediye Başkan Hasan Ünver, Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Ürgüp Kaymakamı Tuğba Yılmaz, Ürgüp Belediye Başkanı  Fahri Yıldız, Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Abdulgafur Büyükfırat, Nevşehir Müftüsü Yakup Öztürk, Türkiye genelinde üniversiteler, liseler ve sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda yönetici, akademisyen ve eğitimci katıldı.

            Açılış töreninin ardından sunumlara ve bildirilerin tartışılmasına geçildi. “Türkiye’nin Örnek Okulunu Nevşehir’e kuran ve uygulamalarıyla model olan Altınyıldız Kolejinin “Dershanesiz Eğitim” sunumu büyük ilgi gördü. Altınyıldız Kolejinin yıllardır uyguladığı  “Dershanesiz Eğitim Uygulaması” Milli Eğitim Bakanlığı tarafından son günlerde sıkça dile getirilmektedir.

Yüzlerce örnek uygulama arasında Bilim Kurulu’nun özenle seçtiği ve “bildiri” olarak kabul ettiği  sunumlardan biri olan “ Dershanesiz Eğitim ” uygulaması Altınyıldız Koleji yöneticilerinden Ahmet ÜNAL ve öğretmenlerinden Vesile DEĞERLİER tarafından katılımcılarla paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın sadece okuldaki eğitim öğretimin sınavda başarılı olmak için yeterli olacağı tezine dayanarak oluşturan ve 10 yıldır dershaneye gitmeyen öğrencileri SBS’ yi kazanmasını sağlayan bu örnek uygulama forumda bulunan Bakanlık yetkilileri ve üst düzey eğitim liderleri tarafından yoğun ilgi görmüştür.

            Forumda toplam 66 sözlü,  11 poster bildiri,  2 panel,  5  konferans, 2 çalıştay ve 1 söyleşi yapılacaktır.            Ulusal III. Eğitim Yönetimi Formunun düzenlenmesinde emeği geçen Nevşehir

Üniversitesine ve herkese teşekkür ediyoruz.

            Bu sempozyumda 2 sunum yaparak örnek uygulamalarıyla Türk Milli Eğitimine ışık tutan Altınyıldız Kolejinin başarılarını devamını diliyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.