banner461
banner195

​Altınyıldız Koleji Derecelere Doymuyor

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 24 Kasım “Öğretmenler Günü” etkinlikleri çerçevesinde “Öğretmen” konulu düzenlemiş olduğu İl Geneli Liseler arası Kompozisyon yarışmasında, Özel Altınyıldız Fen Lisesi 9.sınıf öğrencisi Ceyda HAN il ikincisi olmuştur.

​Altınyıldız Koleji Derecelere Doymuyor
23 Kasım 2017 Perşembe 16:35

banner143
banner134
Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 24 Kasım “Öğretmenler Günü” etkinlikleri çerçevesinde “Öğretmen” konulu düzenlemiş olduğu İl Geneli Liseler arası Kompozisyon yarışmasında, Özel Altınyıldız Fen Lisesi 9.sınıf öğrencisi Ceyda HAN il ikincisi olmuştur.
Altınyıldız Eğitim Kurumları olarak öğrencimizi tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.Liseler arası Kompozisyon Yarışmasında il 2.si olan metni sizlerle paylaşmak istiyoruz.
EN GÜZEL DETAY
Öğretmenlik en kutsal mesleklerdendir. Kimi insana göre her ne kadar kolay, basit olarak düşünülse de öyle olduğu söylenilemez.
Öğretmenler mesleklerini kendi özel yaşantılarıyla iç içe yaşayabilen, yaşamak zorunda olan sayılı meslek dallarındandır. Zor ve sabır isteyen bu mesleğe sahip olan insanlara gerçekten, ciddi anlamda çok fazla şey borçluyuz aslında.
Türkiye'nin şuanda geldiği nokta, medeniyet, çağdaşlık, ilerleme ve daha aklıma gelmeyen sayısız alanda söz sahibidirler. Onlar bize yaşamı öğretenlerimizdir, akıl hocamızdır bir nevi onlar... Yaşamın zorlukların', çevremizi, davranışlarımızı her şeyimizi etkilerler. Hatta bazılarını örnek alırız konuşma tarzını, yaşam tarzını düşünce dünyalarını yaşatırız biz. İster istemez birçok düşüncelerine ortağızdır ikna oluruz ve belki de bu bizim yaşam tarzımızın tamamını oluşturur. Mesela gülümseyen, mutluluk aşılayan, esprili hocalar tarafından eğitim görürler anasınıfındakiler.
Yaşamın güzel olduğunu, mutluluğu aşılarlar. Her şeye rağmen gülümseyecek mutlu olacak şeyler olduğunu gösterirler. Ortaokul öğretmenleri bi dosttur adeta her şeyinizi paylaşabileceğinizi düşüncelerinizi doğruya yönlendirme çalışan azim, heves, umut aşılayan kişilerdir.
Lise öğretmenleri fikirleri, yaşantıları, tecrübeleri ile her dakikanın değerini bilmemiz gerektiğini gösterirler. Olgunlaşma evresinin büyük bölümünü üstlenen kişiler diyebiliriz. Yaşında etkisiyle olan terbiyesizliklilerimizi, ergen davranışlarımızı, saygısızlıklarımızı anlamaya çalışıp düzeltenlerimizdirler. Şu anda var olan ve var olmaya devam eden birçok mesleğin varoluş nedenidirler.
Şimdiki polisler, mühendisler, mimarlar, doktorlar, veterinerler, askerler, avukatlar, hakimler, holding sahipleri bu öğretmenler sayesinde var oldu. 'Azını aç bakalım' diyen doktor öğretmensiz mi geldi bu günlere? Hayır. `Müvekkilim anayasadaki maddeler doğrultusunda suçsuzdur' diyen avukat hiçbir eğitim almadan, öğretmen yüzü görmeden mi geldi bu günlere? Hayır. Öğretmenler her ne kadar basit bir ayrıntı gibi gözükseler de aslında hayatınız' yöneten insan topluluklarının yaratıcısıdır.
Onlar basit ayrıntıları mükemmelleştirebilen bir ressamdırlar. Onlar bize biz olmayı, kendi içimizde kaybolmuş benliğimizi ortaya çıkarmayı görev edinmiş koca yürekli abi ablalarımızdır.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.