banner461
banner195

Altınyıldız Koleji Trafik Timinden Örnek Etkinlikler

Altınyıldız Koleji öğrencileri tarafından hazırlanan Trafik Projesi kapsamında örnek etkinlikler düzenleniyor.

 Altınyıldız Koleji Trafik Timinden Örnek Etkinlikler
10 Şubat 2014 Pazartesi 14:37

banner143
banner134

 ALTINYILDIZ KOLEJİ TRAFİK TİMİNDEN ÖRNEK ETKİNLİKLER.

Altınyıldız Koleji öğrencileri tarafından hazırlanan Trafik  Projesi kapsamında örnek etkinlikler düzenleniyor.

Trafik Uygulamaları,Afiş,Broşür ve Balon dağıtımı yapan Altınyıldız Trafik Timi açtıkları Trafik Standı ile halkı bilgilendirdi.

Nevşehir Özel Altınyıldız Liseleri Müdürü Özkan KILINÇ yaptığı açıklamada;

“Milli Eğitim Bakanlığı OrtaÖğretim Genel Müdürlüğü Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı,Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü,TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Goodyear Lastikleri arasında imzalanan işbirliği protokolü ile yürütülen Trafikte Gençlik Hareketi Projesi özellikle Lise çağındaki gençlerde trafik güvenliği ve bireysel sorumluluklar konusunda farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.

Trafik Olimpiyatları “Trafikte Gençlik Hareketi”projesi kapsamında lise çağındaki gençlerin trafik güvenliği konulu bir kampanya hazırlayarak hem yaparak-yaşayarak öğrenmeleri,hem de yaşadıkları yerlerde trafik güvenliği konusunda farkındalık ve bilinç oluşturulmasına katkıda bulunmalarını sağlamak amacıyla düzenlemektedir.

Özel Altınyıldız Fen,Anadolu,Anadolu Öğretmen ve Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri “Altınyıldız Trafik Timi” adlı bir ekip oluşturmuştur.Trafik Olimpiyatları kampanyası kapsamında Altınyıldız Koleji Trafik Timi tarafından tarihinde İl Emniyet Müdürlüğü’nün desteğiyle Nevşehir merkezde trafik çevirmesi yapılmıştır.

“Öğren,Öğret,Kurallara Uy ,Trafikte Güven Duy”sloganıyla yola çıkarak 300’e yakın sürücüye el ilanı dağıtıp emniyet kemeri takmaları ve trafikte cep telefonu kullanmamaları konusunda uyarılarda bulundular.

Altınyıldız Trafik Timi, bu kampanya kapsamında Nevşehir servis şöförlerinin ,öğrencilerin,velilerin ve diğer tüm sürücülerin trafikte cep telefonu kullanmama ,emniyet kemeri takma ve trafik işaretlerini daha iyi tanımalarını amaçlamıştır”.dedi.

Altınyıldız Koleji Trafik Timi ;Nevşehir Belediye Başkanlığı, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğü,Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü,Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü,Nevşehir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanlığı ile projede işbirliği yapmaktadır.

Ulusal ve Yerel basın tarafından da büyük ilgi gören Trafik Timinin çalışmaları Nevşehir halkı ve öğrencileri tarafından desteklenmektedir.

Öğrenciler Trafik Uygulamalarının yanı sıra binlerce afiş ve broşür hazırlayarak Nevşehir’de dağıtım yapmış ,öğrencilere ve çocuklara trafik işaretlerinin yer aldığı balonları dağıtmışlardır.

Forum Kapadokya Alışveriş Merkezinde 2 gün boyunca Trafik Standı açan Altınyıldız Trafik Timi 2000’i aşkın kişiye ulaşmış emniyet kemeri takmaları,trafikte cep telefonu kullanmama ve trafik işaretçilerine uyma konusunda duyarlılığı ve toplumsal bilinci artırmaya çalışmışlardır.

Nevşehir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Dernek Başkanı Murat AKBUDAK; Altınyıldız Koleji öğrencilerinin başlattığı projenin önemine değinerek,sürücü adaylarının da Altınyıldız Trafik Timinin broşürlerinden yararlandıklarını,Nevşehirdeki tüm sürücü kurslarının projeyi desteklediğini söylemiştir.

Altınyıldız Koleji Trafik Timi,Nevşehir Emniyet Müdürü Mehmet YÜKSEL tarafından makamında kabul edilerek, öğrencileri desteklediklerini ve yaptıkları örnek çalışmalardan dolayı kutladıklarını belirtmiştir.

Altınyıldız Trafik timi proje çalışmalarına okullara yapacakları ziyaretle devam edecekler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
erkut cor - 4 yıl önce
öğrencileri ve okulu kutlarım.sakallı kişi veli mi?