banner421
banner461
banner195

Altınyıldız Kolejinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Etkinlikleri

Altınyıldız Koleji öğrencilerinin hazırladığı Çanakkale piyesi,büyük beğeni topladı. Okunan şiirler,söylenen türküler izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

Altınyıldız Kolejinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü  Etkinlikleri

banner143
Altınyıldız kolejinde18 mart çanakkale zaferi ve şehitleri   anma günü  etkinlikleri
İlgili Galeriye Git
banner134

 18 Mart Çanakkale Zaferinin 100. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Altınyıldız Koleji konferans salonunda düzenlenen program Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşımızın söylenmesiyle başlandı.

            Altınyıldız Koleji öğrencilerinin hazırladığı Çanakkale piyesi,büyük beğeni topladı. Okunan şiirler,söylenen türküler izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

            Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Altınyıldız Kolejinde düzenlenen fotoğraf sergisinin ardından '' Çanakkale Programı '' ile aziz şehitlerimizin ruhları önünde bir kez daha saygı ile eğiliyoruz.

            Türk ve Dünya tarihinin en önemli savaşlarından olan Çanakkale Savaşında kahramanlık destanları yazan atalarımız rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anılmıştır.

            Vatanımız için canlarını, seve seve veren kahraman şehitlerimizin aziz ruhları önünde saygı ile eğilen gençliğimiz, atalarının ideallerine layık olacaktır.

            Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri dolayısıyla Büyük Önder Atatürk ve Çanakkale Zaferini “Çanakkale Şehitlerine” şiiriyle ölümsüzleştiren Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. 

            Çanakkale’de yeniden doğan “Çanakkale Ruhu” ile ecdadımız ;  Kurtuluş Savaşını kazanarak kutsal vatan topraklarımızda hiçbir zaman düşman işgaline izin verilmeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

 

            Aziz  Şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyoruz. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
şafak şükrü - 3 yıl önce
şehitlerimizi ve gazilerimizi anıyoruz.