banner461
banner195

Altınyıldız Kolejinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Etkinlikleri

Çanakkale Zaferinin 98. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Altınyıldız Kolejinde etkinlikler düzenlendi.

Altınyıldız Kolejinde 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Etkinlikleri
18 Mart 2013 Pazartesi 12:18

banner143
banner134

 FOTOĞRAF VE RESİM  SERGİSİ

           

            Altınyıldız Kolejinde Çanakkale konulu fotoğraf ve resim sergisi açıldı.  Çanakkale Zaferi ve Kurtuluş Savaşı  temalı fotoğraf ve resimlere büyük ilgi gösteren öğrenciler kahramanlık destanımızı daha yakından tanıdılar.

           

PROGRAM

 18 Mart Çanakkale Zaferinin 98. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Altınyıldız Koleji konferans salonunda düzenlenen program Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşımızın söylenmesiyle başlandı.  Türküler, şarkılar, şiirler, destanlar okundu.  Çanakkale Zaferi öğrencilerimizin sahnelediği “Çanakkale”  konulu  piyesle  yeniden yaşatıldı.

            Türk ve Dünya tarihinin en önemli savaşlarından olan Çanakkale Savaşında kahramanlık destanları yazan atalarımız rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anılmıştır.

            Vatanımız için canlarını, seve seve veren kahraman şehitlerimizin aziz ruhları önünde saygı ile eğilen gençliğimiz, atalarının ideallerine layık olacaktır.

            Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri dolayısıyla Büyük Önder Atatürk ve Çanakkaler Zaferini “Çanakkale Şehitlerine” şiiriyle ölümsüzleştiren Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

            Kahramanlıkla dolu tarihimizde yeni bir çağı Çanakkale Zaferiyle açan atalarımız mazlum milletlerin emperyalizme karşı imanlı direnişinin de sembolü olmuştur.

            Çanakkale’de yeniden doğan “Çanakkale Ruhu” ile ecdadımız ;  Kurtuluş Savaşını kazanarak kutsal vatan topraklarımızda hiçbir zaman düşman işgaline izin verilmeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

            Aziz  Şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyoruz.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.