banner461
banner195

Altınyıldız Kolejinden Görkemli Mezuniyet Töreni

2015-2016 Öğretim Yılında Özel Altınyıldız Fen Lisesi ,Anadolu Lisesi ve Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun olan 159 öğrencinin Mezuniyet Töreni Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Kongre Salonunda düzenlendi.

Altınyıldız Kolejinden Görkemli Mezuniyet Töreni
14 Mayıs 2016 Cumartesi 11:22

banner143
ALTINYILDIZ KOLEJİNDEN GÖRKEMLİ MEZUNİYET TÖRENİ
İlgili Galeriye Git
banner134
2015-2016 Öğretim Yılında Özel Altınyıldız Fen Lisesi ,Anadolu Lisesi ve Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun olan 159 öğrencinin Mezuniyet Töreni Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Kongre Salonunda düzenlendi.
 
Nevşehir Milletvekili Mustafa AÇIKGÖZ, Nevşehir Milletvekili Murat GÖKTÜRK, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Filiz KILIÇ,Vali Yardımcısı Mustafa ÜNALDI,Belediye Başkan Yardımcızı Yusuf KAYA,25.Dönem Milletvekili Mehmet VAROL,Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa ECE ve Fazıl PARLAK,Maarif Müfettişi Hayrettin TÜKEL,Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Genel Sekreteri Prof.Dr Sibel Akbaş, Altınyıldız Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ragıp Özaltın,Başkan yardımcısı Fevzi Karaca,Yönetim Kurulu Üyesi Kamuran ÖZALTIN,Aydın ÜN, Genel Müdür Serhat İğdeci, Lise Müdürü Özkan Kılınç, İlköğretim Müdürü Mehmet Eravcı,Okul Aile Birliği Başkanı Dr.Ayşe KOLAY,Başkan Yardımcısı Av. Rabia Yücekul BİLEK,Yönetim Kurulu Üyes, Neriman GENÇ,Okul Müdürleri,Öğretmenler,veliler ve Öğrenciler programa katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından Kolejin başarılarının sunumu yapıldı. Özel Altınyıldız Koleji Halkoyunları ekibinin gösterisinin ardından Özel Altınyıldız Fen Lisesi 1.si Elif Seren DEMİR,Özel Altınyıldız Anadolu Lisesi 1.si Ayşenaz Rabia KARA ve Özel Altınyıldız Anadolu Öğretmen Lisesi 1.si Beyzanur SATAŞMAZ konuşma yaptı.
            Özel Altınyıldız Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı  Korhan ASLANER'in konuşmasının ardından Altınyıldız Koleji öğrencileri Eda BUYRUKBİLEN ve Melih Kızılkaya "Bayraksız Olamam” şiirini seslendirdi.
            Türk Bayraklarıyla şiirin okunmasına eşlik eden öğrenciler şiir sonunda"Bayraksız Olamam" diye haykırarak vatanımıza ve milletimize bağlılıklarını birkez daha gösterdiler.
            Okul korosunun söylemiş olduğu Gençlik Marşının ardından Özel Altınyıldız Koleji Koleji öğrencilerinden Gözde YANDI "Çanakkale" ve Aliyah ÇİFTÇİ "Memleketim" türküleriyle törene katılanlara duygulu anlar yaşattı.
2016 YGS’de farklı puan türlerinde öğrencilerimiz  büyük bir başarı daha kazanarak gururumuz olmuşlardır. Türkiye genelinde derece kazanan öğrencilerimize plaket verilmiştir.
Özel Altınyıldız Fen Lisesi, Anadolu Lisesin ve Anadolu Öğretmen Lisesi'nden '
 
 1. Rabia YANARDAĞ
 2. Burcu SAĞLAMER
 3. Alperen KOLAY
 4. Elif İREM TOPAÇ
 5. Ozan KARAALİ
 6. Ceren ALKAN
 7. Metin YÜCEL
 8. Hüseyin Osman AKYAĞ
 9. Mustafa ORHAN
 10. Enver Yiğit YAĞMUROĞLU
 11. Gencay KARATAŞ
 12. Umut  Ata OVA
 13. Gözde Gökçen DEMİR
 14. Mehmet Burakhan YAKUT
 15. Elif Seren DEMİR
 16. Fethiye Bensu ÖZKAN
 17. Furkan TAŞPINAR
 18. Ali Murat MERCAN
 19. Selcen TAŞKIN
 20. Oğuzhan SARIBÜLBÜL
 21. Gizem ATİK
 22. Görkem Özaltın ÖNCÜL
 23. Şevval USLU
 24. Zülal CEYHAN
 25. Nuh ENSONRA
 26. Çağla ÖZBAY
 27. Burcu KURU
 28. Emine ELMA
 29. Murat ÇİÇEK
 
Şampiyon Öğrencilerin ödülleri Protokol tarafından verilmiştir.
 
            Türkiye’nin Örnek Okulu Altınyıldız Koleji LYS ve YGS başarılarının yanı sıra yaptığı sosyal faaliyetlerle de sürekli adından söz ettirerek katıldığı yarışmalarda önemli dereceler almıştır.
             Altınyıldız Eğitim Kurumları Liseler arası TÜBİTAK Proje Yarışmalarında önceki yıllarda bölge ve Türkiye birincilikleri  kazanmıştı. 2016 yılında 3 projemiz bölge finalisti olmuş, 1 projemiz Kayseri Bölge 3.sü olmuştur.
 
Öğrencilerimiz yoğun ders tempolarının yanı sıra görev aldıkları her dalda okulumuzu ve Nevşehir’i ve Türkiye’yi başarıyla temsil etmektedir.
    Okul takımlarımızın başarıları;
 
 1. 2015-2016 Genç Kızlar Basketbol İl 1.si
 
 1. Genç Erkekler Basketbol  İl 1.si
 
 1. Genç Kızlar Voleybol İl 1.si
 
 1. Genç Kızlar Futbol  İl 1.si
 
 1. Genç Erkekler Futbol İl  1.si
 
 1. 2015-2016 Genç Erkekler Hentbol İl 3.sü olmuştur.
 
 
Türkiye ve Dünya gündeminin en önemli maddelerinden birisi olan mültecilerin dramını ele alan “ Cennet Çocuklar için “ hikayesiyle vicdanlarımızın sesi olan öğrencimiz;
 
 1. Aleyna ALAN 2016 Genç Yazarlar Yarışması Hikaye dalı Türkiye 1.si 2000 TL ödül 
alan öğrencimiz ödülünü mülteci çocuklarla paylaşmıştır.öğrencimizi alkışlarla
sahneye davet edidi.
 
 1. Nevşehir’in ve Türk Milli takımının gururu Altınyıldızlı Milli Atletlerimiz   
alkışlarınızla sahneye geldi.
 
 1. Erdem ÖZ    2016 Uluslararası Rumi Çocuk Oyunları 2000 m ‘de Dünya 1.si
 2. Anıl KALAYCI 2016 3 lü Balkan Şampiyonası 2000 m de Balkan 2.si
 3. Ömer ŞEN 3000 m de 2016 Türkiye 1.si Ömer ŞEN
 1. Nevşehir’in ve Türk Milli takımının gururu Tekvandocular
4- Anıl Erkin ZERAY 2016 Yıldızlar Tekvando Dünya 3.sü
5-Murat CEYHAN 2016 Tekvando Nevşehir 1.si Bölge 3.sü
6-Amine CEYHAN 2016 Tekvando Nevşehir 2.si
 1. SATRANÇ ŞAMPİYONLARIMIZ;(Yaş grupları il 1.liği müsabakaları)
7-Elif ÖZTÜRK Satranç Nevşehir 1.si Türkiye Finalisti
8-Bengüsu KILIÇ Nevşehir 2.si
9-Selin Sude TUTAK Nevşehir 3.sü
 
 1. Milli Boksörümüz;
10-Cansu ÇAKIR 2016 Bayanlar Yıldızlar Boks Türkiye 2.sü olmuştur.
Şampiyon öğrencilerimize ödülleri Protokol tarafından verilmiştir.
 
Özel Altınyıldız Fen Lisesi 1.si Elif Seren DEMİR,Özel Altınyıldız Anadolu Lisesi 1.si Ayşenaz Rabia KARA ve Özel Altınyıldız Anadolu Öğretmen Lisesi 1.si Beyzanur SATAŞMAZ Yaş Kütüğüne geleneksel olarak plaket çakmıştır.
            Okul 1.leri ve Mezunların plaket, altın, diploma ve çiçekleri; Nevşehir Milletvekili Mustafa AÇIKGÖZ, Nevşehir Milletvekili Murat GÖKTÜRK, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Filiz KILIÇ,Vali Yardımcısı Mustafa ÜNALDI,Belediye Başkan Yardımcızı Yusuf KAYA,25.Dönem Milletvekili Mehmet VAROL,Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa ECE ve Fazıl PARLAK,Maarif Müfettişi Hayrettin TÜKEL,Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Genel Sekreteri Prof.Dr Sibel Akbaş, Altınyıldız Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ragıp Özaltın,Başkan yardımcısı Fevzi Karaca,Yönetim Kurulu Üyesi Kamuran ÖZALTIN,Aydın ÜN, Genel Müdür Serhat İğdeci, Lise Müdürü Özkan Kılınç, İlköğretim Müdürü Mehmet Eravcı,Okul Aile Birliği Başkanı Dr.Ayşe KOLAY,Başkan Yardımcısı Av. Rabia Yücekul BİLEK,Yönetim Kurulu Üyes, Neriman GENÇ,Okul Müdürleri,Öğretmenler  tarafından verilmiştir.
 
Özel Altınyıldız Liselerinden mezun olan 159 öğrencinin diploma ve çiçekleri Protokol,Yöneticiler ve Öğretmenler tarafından verildi.
            Diploma ve çiçek sunulan mezunlar büyük bir coşku ile söylenen 10.Yıl Marşı eşliğinde kep atma törenini gerçekleştirdiler.
 
Türkiye’nin örnek okulundan mezun olma onurunu yaşayan öğrenciler törene katılan kerkese teşekkür ettiler. Türkiye’nin örnek okulu Altınyıldız Koleji’nden mezun olan öğrencileri,onları yetiştiren idareci,öğretmen ve velileri kutluyoruz.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.