banner461

Altınyıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Alanı 9.Sınıf Kayıtları Büyük İlgi Görüyor.

Türkiye’nin Örnek Okulu Altınyıldız Koleji; eğitim ve öğretimdeki başarılarıyla Türkiye’nin en köklü ve en başarılı okulları arasında haklı yerini almıştır.

banner503
Altınyıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Alanı 9.Sınıf Kayıtları Büyük İlgi Görüyor.
22 Temmuz 2014 Salı 14:45

banner143
banner134

Türkiye’nin Örnek Okulu Altınyıldız Koleji; eğitim ve öğretimdeki başarılarıyla Türkiye’nin en köklü ve en başarılı okulları arasında haklı yerini almıştır.  TEOG  ve Üniversite Sınavlarında  büyük  başarılar kazanan Altınyıldız Eğitim Kurumları, 16  yıllık tecrübesini geçen öğretim yılında Anadolu Sağlık Meslek Lisesi alanına taşımıştı. Nevşehir’in ilk Özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni açan Altınyıldız Koleji kayıtlarına öğrenciler ve veliler büyük ilgi göstermiş,96 kontenjanın tamamı dolmuştu.

          Halen 10. Sınıflarda   Hemşirelik ve Acil Tıp Teknisyenliği bölümleri ile öğrenimine devam  eden Sağlık Meslek Lisemiz  yeni eğitim öğretim yılında, Nevşehir Özel Altınyıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Alanı  olarak eğitim-öğretim çalışmalarına devam etmektedir.

          2014-2015 öğretim yılında Sağlık Hizmetleri Alanında 9.sınıflara 3 programda öğrenci kaydı yapacak olan Sağlık Hizmetleri Alanımızda ön kayıtlara başlamıştır. Sınırlı sayıda kontenjan bulunduğu için öğrencilerin bir an önce kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir.

          TEOG puanıyla Sağlık Meslek Liselerini kazanamayan öğrenciler, Türkiye’nin en kaliteli okulları arasına seçilen Altınyıldız Koleji’nde Sağlık Meslek Alanında eğitim alma fırsatı bulmaktadır.

            Özel  Altınyıldız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık  Hizmetleri Alanında öğrenim görecek öğrenciler, Üniversite sınavlarına Altınyıldız Koleji’nin 16 yıllık tecrübesiyle hazırlanacaklar. Sağlık Meslek Yüksek Okullarına sınavsız,4 yıllık Sağlık Fakültelerine ise ek puanla yerleşme imkânı bulacaklar. Ayrıca Sağlık Bakanlığı’nın açacağı Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği unvanlı kadrolarına kontenjanlar oranında KPSS ile atanma imkânına sahip olacaklar.

            Son günlerde İlimizdeki bir özel okul! Sayın Sağlık Bakanımızın yaklaşık 1 yıl önce TBMM’de, 2013 yılının Kasım ayında yaptığı açıklamayı bugün yapılmış gibi okul web sitesinde ve bazı internet haber! Sitelerinde yayınlatması şaşkınlıkla karşılanmış ve gülünç bulunmuştur. Sağlıkla ilgisi olmayan kurumların bir yıl önce yapılan açıklamaları bugün yapılmış gibi yayınlamaları hangi eğitim anlayışının ürünüdür ?

Tamamen Özel Sağlık Meslek Liselerine kayıt yapılmamasını hedefleyen bu anlayış başarıya ulaşamayacaktır. Öğrencilerden bir kısmı SINAVSIZ GEÇİŞ HAKLARI,ATANABİLME ya da MEZUNİYETLERİNDE İŞ BULABİLME İMKANLARI açısından Sağlık Hizmetleri Alanında öğrenim görmek istemektedir. Bu tamamen toplumun arz talep meselesidir.

            Sağlık Meslek Liselerinin dönüşümünü ve yeniden yapılandırıldığını tüm kamuoyu bilmektedir. Bu kanunla da düzenlenmiştir. Program ilavesi yapmak isteyen Özel Sağlık Meslek Liseleri Bakanlığımıza başvurmuştur. Ancak, bu okulları bitirenlere Devlet Kadrosu ve mezun oldukları alanlarla ilgili unvanlar kontenjanlar oranında yine verilebilecektir. Hemşire ve Ebe Unvanları yerine, Yardımcılık ile Sağlık Bakım Teknisyenliği unvanları alınacaktır. Bu konuda Meslek Lisesi ve Üniversite mezunlarına verilecek Devlet Memurluğu kadroları konusunda söz sahibi T.C.Hükümeti ve TBMM’dir.

            Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye’nin en güzel ve en bakımlı okulları arasına seçilen Altınyıldız Koleji’nde öğrenim görmek öğrenciler için çok büyük bir şans olmaktadır.

        

  2014-2015 Öğretim yılında Özel Altınyıldız Liseleri müstakil 30bin metrekarelik okul yerleşkemizde hizmete devam edecektir. Nevşehir’de her yıl İl birincilikleri kazanarak yüzlerce öğrencisini Türkiye’nin seçkin üniversitelerine gönderen Fen ve Anadolu Lisemizle, Anadolu Öğretmen Lisemizle, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Hizmetleri Alanı ve TEOG şampiyonu İlköğretim Kurumumuzla hizmet verdiğimiz eğitim alanında hep en iyisini, en güzelini hedefliyoruz.

           Başarılı,mutlu bir gelecek için Altınyıldız Eğitim Kurumları kayıtlarına büyük ilgi gösteren velilerimize teşekkür ederiz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ali gerçek - 6 yıl önce
altınyıldızı kutlarız
Avatar
mustafa - 6 yıl önce
serhat i̇ğdeci̇ ve mehmet eravci nevşehi̇rde eği̇ti̇mi̇n duayen i̇si̇mleri̇di̇r. allah yollarini açik eylesi̇n..