banner461
banner195

Altınyıldızdan İngilizce Farkı

Altınyıldız ilköğretim Kurumu Öğrencileri yapılan bu sınavlar sonucunda İngilizce dil kullanımı ve dinleme aktivelerinde oldukça iyi bir başarı gösterip bizleri mutlu etmişlerdir.

Altınyıldızdan İngilizce Farkı
30 Aralık 2015 Çarşamba 11:04

banner143
banner134
  Altınyıldız İlköğretim Kurumu olarak 2014-2015 Eğitim – Öğretim yılında  faaliyete geçirdiğimiz ‘Oxford Quality School Programı’ kapsamında, bu yıl ilk defa gerçekleştirdiğimiz ‘Çevrim İçi Seviye Belirleme Sınavlarımız”;

     3-4-5-6. sınıflarımız için “Oxford Young Learners Placement Test”

     7-8. Sınıflarımız için ‘Oxford Placement Test”  

olmak üzere 2  kategoride gerçekleştirilmiştir.

Oxford çevrimiçi seviye belirleme sınavları, öğrencilerin İngilizce iletişim becerilerini ölçmek için Avrupa Ortak Dil Çerçevesi ( CEFR) tarafından tanımlanan ölçütlerle uyumlu olarak gerçekleştirilmekte olan, geçerli ve güvenilir bir ölçme aracıdır. Sınav, uzman uluslar arası eğitimciler ve değerlendiriciler tarafından özel hazırlanmakta ve ön test çalışmaları dünyanın farklı ülkelerinde binlerce öğrencinin ve İngilizce öğrenen yetişkinlere uygulanmaktadır. Sınav, Dil kullanımı ve dinleme olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Oxford çevrimiçi seviye Belirleme sınavında soruların zorluk derecesini öğrenci cevaplarına göre artıran ya da azaltan bir algoritma sistemi kullanılmaktadır.

 

Altınyıldız ilköğretim Kurumu Öğrencileri yapılan bu sınavlar sonucunda İngilizce dil kullanımı ve dinleme aktivelerinde oldukça iyi bir başarı gösterip bizleri mutlu etmişlerdir. Sınav sonuçlarımız bireysel olarak velilerimize gönderilmiştir. Emeği geçen öğretmenlerimize, okul idaremize,öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.