banner461
banner195

Kardelen Eğitim Kurumlarında Hıdırellez Bayramı Çoşkuyla Kutlandı

Kardelen Eğitim Kurumları, bir dizi etkinlikle Hıdırellez Bayramı’nı okul bahçesinde öğrencileriyle birlikte doyasıya kutladı.

Kardelen Eğitim Kurumlarında Hıdırellez Bayramı Çoşkuyla Kutlandı
10 Mayıs 2016 Salı 12:10

banner143
Kardelen Eğitim Kurumlarında Hıdırellez Bayramı Çoşkuyla Kutlandı
İlgili Galeriye Git
banner134
Türk dünyasının pek çok yerinde kutlanan mevsimlik bayramlarımızdan biri olan Hıdırellez, kış mevsiminin sona erip yaz mevsiminin başlangıcını müjdeler. Kardelen Eğitim Kurumları da bu anlamlı günü bir dizi etkinlikle kutladı.
Kardelen Eğitim Kurumları anaokulu öğrencileri su dolu havuza balonlar atarak dileklerini tutarken birinci sınıf öğrencileri ise baharın gelişini temsilen özel boyalarla ellerini boyayarak el baskısı yaptı. İkinci sınıf öğrencileri de baharın ülkemize ve dünyaya bereket getirmesi dileğiyle toprağa buğday saçtı. Üçüncü sınıf öğrencileri ise yeni yılın bol kazançlı geçmesini dileyerek ağaçlara para astılar. Kardelen Eğitim Kurumları dördüncü sınıf öğrencileri ise ağaçlara nazar boncukları asarak Hıdırellez Bayramı’nı doyasıya kutladılar.
Günün sonunda ise dünya barışı için anaokulundan liseye kadar olan tüm birimlerden birer öğrenci seçilerek gökyüzüne güvercin bırakıldı. Ardından da yılın son tahıllarının değerlendirilip yeni mahsulden önce tüketilmesi için halkın yaptığı bir tür yemek olan "hedik" ikram edildi.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.