banner461

Kardelen Eğitim Kurumlarında İspanya Günü

Eğitim Öğretimde Nevşehir’in lider ve ilk özel eğitim kurumu olan Kardelen Eğitim Kurumları, öğrencilerine dünya kültürlerini tanıtıyor.

banner503
Kardelen Eğitim Kurumlarında İspanya Günü
02 Haziran 2016 Perşembe 15:16

banner143
banner134
Eğitim Öğretimde Nevşehir’in lider ve ilk özel eğitim kurumu olan Kardelen Eğitim Kurumları, öğrencilerine dünya kültürlerini tanıtıyor.
Kardelen Eğitim Kurumları İngilizce öğretmenleri Joanna SOLTSIAK GÜRPINAR, Meryem EKİCİ ve Rehber öğretmeni Rahime SAÇLI önderliğinde Erasmus+ etkinliklerine devam eden Kardelen Eğitim Kurumları öğrencileri dünya kültürlerini yakından tanıyor. Erasmus+ kapsamında Portekiz, Hırvatistan ve İspanya gibi birçok ülkeye öğrenci gönderen Kardelen Eğitim Kurumları gidilen ülkelerde elde ettikleri izlenimleri okulda düzenledikleri etkinlikler ile tüm öğrencilerine aktarıyor.
Bu kapsam İspanya Günü düzenleyen Kardelen Eğiti Kurumları birçok farklı etkinlik ile tüm öğrenciler İspanya’yı yakından tanıma fırsatı buluyor. Erasmus+ kapsamında İspanya ya giden kardelen kafilesinin İspanya da çektikleri video ve fotoğraflardan derlenen bir gösterinin konferans salonunda tüm öğrencilere sunulması ile başlayan etkinlikler, İspanyol danslarının yapılması geleneksel İspanyol yemeği tapasın yapılması ile devam etti. Birbirinden eğlenceli etkinlikler ile doyasıya eğlenen öğrenciler hem farklı bir kültürü yakından tanıma fırsatı buldu hem de doyasıya eğlenme fırsatı buldular. Kardelen spor salonunda salsa dansı yapan öğrenciler öğretmenleri ile birlikte sergiledikleri performans görülmeye değerdi. Muhteşem salsa performansının ardından İspanyol yemeği tapasın yapılmasına geçildi. Tüm öğrencilerin emeği ile yapılan tapas tüm okula sunulması ile etkinlikler son buldu.
Kardelen Eğitim Kurumları Etwinning, Erasmus+ kapsamında hazırladığı yurtdışı öğrenci değişimi ve yine hazırladığı proje etkinlikler ile Etwinninge en çok proje üreten okul olmayı başardı. Eğitim öğretimdeki başarılarıyla adını duyuran Kardelen Eğitim Kurumları sadece yurt içi değil yurtdışında da kalitesini ortaya koyuyor.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.