banner461
banner195

Kardelen Koleji'nde Geleceğin Liderleri Mezuniyet Sevinci Yaşadılar

Nevşehir Özel Kardelen Koleji'nde 8. Sınıf öğrencileri Dedeman Otelde düzenlenen mezuniyet töreninde kep atmanın sevincini yaşadılar.

Kardelen Koleji'nde Geleceğin Liderleri Mezuniyet Sevinci Yaşadılar
03 Haziran 2013 Pazartesi 10:38

banner143
banner134

Nevşehir Özel Kardelen Koleji'nde 8. Sınıf öğrencileri Dedeman Otelde düzenlenen mezuniyet töreninde kep atmanın sevincini yaşadılar.

Özel Kardelen Koleji'nde geleceğin liderleri Kapadokya Dedeman Otelde düzenlenen tören ile mezuniyet sevinicini yaşadılar. Özel Kardelen Koleji 8. sınıf mezuniyet törenine Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan, İlkokul ve Ortaokul Müdürü Özgül Saygılı, İlkokul ve Ortaokul Müdür Yardımcısı Kutay Bayram, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

Özel Kardelen Koleji mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlarken daha sonra ise Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan'ın konuşması ile devam etti. Kaplan buradaki konuşmasında şunları söyledi.

''Birçoğu ana sınıfından beri bizimle birlikte olan sevgili yavrularımız bugün 8 yıllık eğitimlerini tamamlamış bulunuyor. Biz öğrencilerimizi milli, manevi ve ahlaki değerler ile besledik. Onlara doğruyu, yanlışı, iyiyi kötüyü öğretebildiğimize inanıyorum. Öğrencilerimizi bilimin ışığında geleceğe hazırlamaya çalışarak ülkemize, milletimize yararlı birer fert yetiştirdiğimize yürekten inanıyorum. O yüzden bu gece veda gecesi değildir. Yeni bir hayatın başlangıcıdır. Kardelen Koleji ailesi olarak bizlere inanarak emanet ettiğiniz çocuklarınızın Anadolu ve Fen Lisemizde eğitimlerini üstlenmeyi arzu ediyoruz. Bu gecenin haklı gururunu yaşayan, kalpleri heyecan ile çarpan velilerimiz. Siz bu akşam düzenlemiş olduğumuz törenin en mutlu ve en onurlu kişilerisiniz. Hayatta en büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu bilerek çocuklarınızın eğitim yaşamı boyunca onlara maddi ve manevi olarak her türlü desteği verdiniz. Onların sevinçlerini ve hüzünlerini paylaştınız. En kötü zamanlarında onların en büyük desteği oldunuz. Sevgili öğrenciler sizler 8 yıllık bir emeğin sonunda mezuniyetin sevincini yaşıyorsunuz. Bu sevincin yanında sizlere iki önemli tavsiyem olacak. Bunlardan biri yeri geldiğinde özür dilemesini bilmeniz diğeri de insanlara sevgi ile yaklaşmanız olacaktır. Bunları başarırsanız hedeflerinizde başarılı olursunuz. Gelecek sizi korkutmasın çünkü yarınlara atmış olduğunuz adımlar sağlamdır. Artık eğlenmeyi ve dinlenmeyi hak ettiniz. İnanıyorum ki gelecekte daha büyük okullarda, fakültelerde, üniversitelerde okuyarak büyük kişiler olacaksınız. Yolunuz açık olsun.’’

Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan konuşmasının ardından ise Özel Kardelen Koleji  8. sınıflar okul birincisi olan Oğuzhan Anıl Sucu'ya ödülünü verdi. Özel Kardelen Koleji 8. sınıflar okul birincisi olan Oğuzhan Anıl Sucu ise yaptığı konuşmada, Özel Kardelen Koleji’ne beni bugünlere getirmiş olduğu için teşekkür ediyorum. Okulumda başta öğretmenlerim olmak üzere tüm idarecilere bana göstermiş oldukları ilgiden ve başarılı bir gelecek hazırlamış olmasından dolayı son derece mutluyum dedi.

Özel Kardelen Koleji 8. sınıf öğrencileri konuşmalarının ardından ise mezuniyet belgelerini sınıf öğretmenlerinden aldılar. Öğrenciler mezuniyet belgelerini aldıktan sonra ise muhteşem bir görsel şölen eşliğinde 8. sınıftan mezun olmanın ve kep atmanın mutluluğunu aileleri ile birlikte paylaştılar. Mezuniyet töreni öğrencilerin aileleri ile hatıra fotoğraf çektirmesi ile devam ederken mezuniyet gecesi yaş pasta kesimi ile son erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.