banner461
banner195

Lara Koleji 100 Temel Eser Yarışmasından Madalya İle Döndü

Özel Nevşehir Lara Koleji Kayseri’de düzenlenen Türkiye geneli “100 Temel Eser Yarışması”nda Türkiye dördüncüsü oldu.

Lara Koleji 100 Temel Eser Yarışmasından Madalya İle Döndü
16 Mayıs 2013 Perşembe 20:34

banner143
banner134

 Kılıçaslan Eğitim Kurumlarının İl Milli Eğitim Müdürlüğüyle birlikte düzenlediği "5. Ulusal 100 Temel Eser Kitap Okuma Yarışması” 1141 öğrencinin katılımıyla Kayseri'de gerçekleşti.

     Yarışma için 65 ildeki 601 okuldan Kayseri'ye gelen 1141 ortaokul ve lise öğrencisi Kılıçaslan Eğitim Kurumları'na bağlı Kılıçaslan ve Yelkenoğlu Liseleri'nde buluştu. Öğrenciler sınav salonlarında geçen  aylarda ilan edilen 10’ar kitapla ilgili soruların yöneltildiği 100 soruyu doğru yanıtlayabilmek için ter döktü.

     Yarışmaya Özel Lara Koleji’ni temsil eden öğrencilerden Ülkü İkbal İlhan aldığı puanla Türkiye dördüncülüğünü kazandı. Okul sıralamasında Lara Koleji 601 okul arasında  Türkiye 27.si oldu

      Lara Koleji Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda Türkçe Öğretmenlerinden Battal Evren “Günümüzde değerini yitirmeyen ve gelecekte de yine oldukça değerli olan kitap okumanın bireye dolayısıyla ülkemize kazanımları saymakla  bitmez. Okulumuzda,  tüm öğrencilerimizin bu alışkanlığı kazanması için her gün 40 dakika kitap uygulaması yapılmaktadır. Yarışmada başarı gösteren öğrencimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.