banner461
banner195

Lara Koleji Ebiko’dan Madalya İle Döndü

Özel Nevşehir Lara Koleji Uluslararası yarışma olan ebiko da bronz madalya alma başarısını gösterdi.

Lara Koleji Ebiko’dan Madalya İle Döndü
14 Mayıs 2013 Salı 13:26

banner143
banner134

        Ankara’da Özel Ahmet Ulusoy Liseleri’nde düzenlenen yarışmaya 48 ülkeden,615 okul, 2583 projeyle katıldı. 33 ülkenin finallere katılmaya hak kazandığı yarışmada ilimizi temsil eden Özel Nevşehir Lara Koleji öğrencisi Ömer Faruk Genç  bronz madalya aldı. Yarışmada dereceye girenlerin ödülleri Ankara Meb Şura Salonu’nda verildi.

“Eğlenerek öğreniyorum\animasyon“  kategorisinde yarışmaya katılan Lara Koleji, yarışmada sunduğu flash animasyon projesiyle büyük beğeni kazandı. ” Volkanizma, insan, iklim ve Kapadokya” konulu  proje ile yarışmaya katılan Lara Koleji bu sunum ile bölgemizi dünyanın değişik yerlerinden gelenlere tanıtmış oldu.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan proje koordinatörü Lara Koleji Bilgisayar öğretmeni İbrahim İnel ”hazırladığımız bu proje ile Kapadokya bölgesinin oluşumunu, bu oluşumda insan ve iklim etkisini araştırdık. Aynı zamanda bu oluşum sonucunda insanların buraya olan uyumlarını ,değişen hayat tarzlarını inceledik. Uzun süren çalışmalarımızın karşılığını almış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yarışmada gösterdiği üstün başarıdan dolayı öğrencimizi tebrik ediyorum ” dedi.

Lara Koleji müdür Ulaş İnönü” her öğrencimize bir ufuk kazandırma amacındaki okulumuz adına kazanılan bu başarıdan dolayı öğretmen ve öğrencimizi tebrik ediyorum. Kazandığımız her başarı bize bir sonraki başarıları kazanma adına gayretlendiriyor. Dünya çapındaki bu yarışmada gerek ülkemizin gerekse ilimizin adını başarıyla duyurduğumuzdan  dolayı çok mutluyuz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.