banner461
banner195

Lara koleji’nde değerler eğitimi

Nevşehir’de eğitim öğretim faaliyetini sürdüren Özel Lara Koleji, projelerine bir yenisini daha ekledi. Anasınıfından başlayarak 8. Sınıflara kadar her hafta bir evrensel değer okul öğretmenleri tarafından öğrencilere anlatılıyor, etkinliklerle yaşatılmaya çalışılıyor.

Lara koleji’nde değerler eğitimi
17 Ekim 2014 Cuma 10:02

banner143
banner134

Nevşehir’de  eğitim öğretim faaliyetini sürdüren Özel Lara Koleji, projelerine bir yenisini daha ekledi. Anasınıfından başlayarak 8. Sınıflara kadar her hafta bir evrensel değer okul öğretmenleri tarafından öğrencilere anlatılıyor, etkinliklerle yaşatılmaya çalışılıyor. Birbirinden güzel faaliyetlerle Nevşehir eğitim öğretim hayatına büyük katkıda bulunan Lara Koleji’nde öğrenciler her hafta bir değerle ilgili bilgi sahibi oluyor, yapılan faaliyetlerle de kazandırılmak istenen değeri sahipleniyor.

Değerler eğitimi projesi kapsamında her ayın sonunda güzel davranış sergileyen öğrenciler sertifika ve çeşitli hediyelerle ödüllendiriliyor. Okul Müdürü Ulaş İnönü değerler eğitimi projesi konusunda  “ Çocuklarımızın gelişiminde karakter eğitiminin önemi son yıllarda sürekli gündemimizi oluşturuyor. Lara Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizin karakter gelişimine nasıl katkıda bulunabiliriz düşüncesiyle başlattığımız çalışmalar sonucunda “DEĞERLER EĞİTİMİ”  projesini geliştirmiş bulunmaktayız. Çocuklarımızın sağlıklı kişiliğin temel taşlarını oluşturan toplumsal ve evrensel değerleri kazanmalarını ve kişiliklerinin her yönüyle gelişmesini sağlamak, öğrencilerimizi toplumsal ve evrensel değerlerle donanmış ve bu değerlerle yaşamayı yaşam biçimi haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek, çeşitli programlar aracılığı ile, öğrencilerin temel insani özellikleri kazanmasını sağlamak, değerlere karşı duyarlılık oluşturmak ve onları davranışa dönüştürme konusunda öğrencilere yardımcı olmak amacıyla Değerler Eğitimi Projesini etkin bir şekilde uygulamaya çalışıyoruz.” dedi.

            Lara Koleji Psikolojik Danışmanlık ve Rehber öğretmeni Kasım Ay ise uygulama hakkında “ Her hafta bir konu belirliyoruz. Her konu sınıf düzeyinde  öğretmen kitapçıkları hazırlıyoruz. Sınıf rehber öğretmenlerimiz rehberlik saatlerinde ve grup  çalışmalarında öğrencilerle bu değerleri paylaşıp, çalışmalar yapıyorlar.
Okulda panolarla görsel destek sağlanıyor. Branş öğretmenlerimiz kendi derslerinde o ay ki değerle ilgili hatırlatmalar, görevler, küçük bilgiler veriyorlar. Tüm okul o ay ki kazanım için birlikte hareket ederek değerin kazanılması sağlanıyor” şeklinde konuştu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.