banner461
banner195

Lara Koleji'nde Hücre Modeli Yarışması Yapıldı

Lara Koleji Fen Bilgisi ve Teknoloji dersi zümresince düzenlenen "En Güzel Hücre Modelli Pasta Yarışması" yapıldı.

Lara Koleji'nde Hücre Modeli Yarışması Yapıldı
21 Ekim 2014 Salı 17:18

banner143
banner134

 Tüm derslerin iki boyutlu defter ve kitaptan alınıp hayatın içine taşındığı Özel Lara Koleji 6. sınıf öğrencileri arasında  gerçekleşen en güzel hücre modelli pasta yarışması oldukça renkli geçti. Kimi pastalarda yenilebilecek ürünler kullanıldı ve yarışma sonunda bu pastalar hep beraber afiyetle yendi.

Lara Koleji Fen Bilgisi ve Teknoloji öğretmenlerinden Nesrin Evren "6. sınıf ders müfredatında yer alan hücre bilgisi konusunu daha görsel ve keyifli bir hale getirmek için böyle bir etkinlik yaptık.         Öğrencilerimizin kimi tek başına kimi ise grup oluşturarak birbirinden ilginç hücre modelli pasta getirdiler. Hücrenin yapısı ve yapısında bulunan unsurların görevlerinin anlatıldığı ünitenin bu etkinlik sayesinde görsel olarak sunumu yapmış olduk" dedi.

Pastaların üstlerini hücre organellerine benzeyen meyve, kuruyemiş ve şekerlemelerle süsleyen öğrencilerin yarışma boyunca heyecanlı oldukları gözlendi. Etkinlik, öğrencilerin birbirleriyle büyük bir rekabet içine girerek hazırladıkları pastaları yemesiyle son buldu.

Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.