banner461
banner195

Lara Kolejinde Minikler Doğa Yürüyüşünde

Özel Nevşehir Lara Koleji ikinci sınıf öğrencileri düzenlenen doğa yürüyüş etkinliğinde stres attılar.

Lara Kolejinde Minikler Doğa Yürüyüşünde
30 Eylül 2013 Pazartesi 10:53

banner143
banner134

       Özel Nevşehir Lara Koleji ikinci sınıf öğrencileri düzenlenen doğa yürüyüş etkinliğinde stres attılar. Sabah erken saatlerde öğretmenleri gözetiminde Nar Vadisi’ni gezen Laralı minik öğrenciler oldukça keyifli anlar yaşadılar. Spor kıyafetleri ve şapkalarını da getirmeyi ihmal etmeyen öğrenciler eğlenceli yürüyüş  boyunca  izci şarkılarını  söylediler.

     Doğa yürüyüşünün bir bölümünde öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde kamp çadırları kurdular. Kurulan kamp çadırlarında yanlarında getirdikleri yiyeceklerle bir mini piknik yaptılar. Bir saat kadar süren yürüyüş sonunda okullarına dönen Laralı minikler yaşadıkları bu güzel tecrübeyi okullarında diğer arkadaşları ve öğretmenleri ile paylaştılar. Gezi boyunca bol bol resim çektirmeyi ihmal etmeyen öğrenciler bu ve benzeri etkinliklerin tekrar etmesini istediklerini belirttiler.

    Lara Koleji sınıf öğretmenlerinden Derviş Bedir, doğa yürüyüşlerinin insanın vücut ve ruh sağlığı üzerinde çok olumlu etkileri olduğunu söyledi. Yüksek kondisyon  veya tekniğe gerek duyulmaması ve sakatlanma gibi risklerinin çok düşük seviyelerde olması nedeniyle doğa yürüyüşlerini herkesin rahatlıkla yapabileceğini ifade eden Bedir, öğrencilerin çevrelerini tanıma, çevrelerindeki mevcut güzelliklerin farkına varma, doğayla barışık olma ve bu yaşlardan itibaren sağlıklı spor yapma becerisini kazanma adına böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Öğrenci velisi - 5 yıl önce
kolejimizin haberlerini duymak bizleri sevindiriyor ama keşke sadece bir sınıfın resmi değil de bütün sınıfların resmi olsaydı kızımı göremedim yürüyüşte..