banner461
banner195

Lara Kolejinden Nevşehir Jakem Ziyareti

Özel Nevşehir Lara Koleji 3. Sınıf öğrencileri Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri çerçevesinde JAKEM’i (Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi) ziyaret etti.

Lara Kolejinden Nevşehir Jakem Ziyareti
09 Ekim 2013 Çarşamba 10:50

banner143
banner134

 Sınıf öğretmenleri rehberliğinde gerçekleşen gezide öğrenciler hem kurum hakkında yetkililerden bilgi aldılar hem de keyifli bir gün geçirdiler. Gezi esnasında öğrenciler en çok eğitim köpeklerine ilgi gösterdiler. JAKEM yetkililerince eğitim köpeklerinin Lara Koleji öğrencilerine yaptığı gösteri büyük beğeni topladı. Kurum yetkilileri herhangi bir sakatlık olmazsa 9 yaşına kadar hizmet veren eğitimli köpeklerin gerek askeri gerek narkotik gerekse sivil savunmada kullanıldığını söylediler.

   Öğrenciler JAKEM bünyesindeki müzeyi gezerken merak ettikleri soruları sorup hayvanlar hakkında bilgi edindiler. Atların eğitimi hakkında da bilgi alan çocuklar bu gezi sayesinde ata binme fırsatını da buldular. Köpekleri ve atları seven çocuklar Dünya Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle düzenlenen bu geziden dolayı öğretmenlerine ve kendilerine gösterilen yakın ilgiden dolayı  başta JAKEM Komutanı Jandarma Yarbay Halil Altıntaş olmak üzere tüm JAKEM yetkililerine teşekkür ettiklerini söylediler.

 Gezi boyunca bol bol resim çektiren öğrenciler hem yararlı bilgiler edinmenin hem de eğlenceli bir gün geçirmenin ardından okullarına döndüler.


Özel Lara İlkokulu – Özel Lara Ortaokulu – Özel Lara Çocuk Akademisi

Gülşehir Yolu NEVŞEHİR 0384 213 03 09      0384 214 35 35   Faks: 0384 213 67 79

www.larakoleji.net                           larakolejibasin@hotmail.com    0506 585 43 97


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
misafir - 5 yıl önce
lara kolejine farklı eğitim anlayışından ötürü teşekkür ederim.