banner461
banner195

Nevşehir Satranç Liginin Şampiyonu Ortahisar&Lara Koleji Oldu

Nevşehir tarihinden ilk kez gerçekleştirilen Kulüpler Satranç Ligi için güçlerini birleştiren Lara Koleji ve Ortahisar İlkokulu takım halinde birinci oldu.

Nevşehir Satranç Liginin Şampiyonu Ortahisar&Lara Koleji Oldu
16 Mayıs 2014 Cuma 09:34

banner143
banner134

 Nevşehir tarihinden ilk kez gerçekleştirilen Kulüpler Satranç Ligi için güçlerini birleştiren Lara Koleji ve Ortahisar İlkokulu takım halinde birinci oldu. Oyuncularının tamamına yakını Lara Koleji öğretmen, öğrenci ve velilerinden oluşan takım, Ortahisar Spor Kulübü adına yarıştı. Çekişmeli maçların yaşandığı ligde 5 takım yarıştı. Dereceye giren ilk üç takıma kupa verilirken turnuva maçlarında en yüksek puan alan sporculara ise madalya verildi. Ödüller İl Satranç temsilciliği ve hakem heyeti tarafından takdim edildi.

Ortahisar Spor Kulübü Başkanı ve Takım Kaptanı Serdar Şimşek “Satranç bizde bir spordan daha öte tutku meydana getirdi. Başarımızda bu sevgiden kaynaklanıyor. Bu başarıda emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Lara Koleji Satranç Takım Antrenörü İbrahim Cebecioğlu ise “Satrançta bu sene kazandığımız başarılarla okulumuzun adını sıkça duyurduk. Önümüzdeki sene de kendi adımızla lige gireceğiz. İnşallah daha güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Öğrencilerimi ve ailelerini bu başarıdan dolayı tebrik ediyorum.” ifadelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.