banner461
banner195

Özel Altınyıldız Kreş Ve Anaokulu Montessori Uygulamaları

Türkiye’nin en güzel kampüslerinden birinin bünyesine bulunan, bölgenin en modern ve en donanımlı anaokulu olan, Altınyıldız Kreş ve Anaokulu eğitime bir yenilik daha getiriyor.

Özel Altınyıldız Kreş Ve Anaokulu Montessori Uygulamaları
03 Aralık 2015 Perşembe 17:35

banner143
Özel Altınyıldız Kreş Ve Anaokulu Montessori Uygulamaları
İlgili Galeriye Git
banner134
 Türkiye’nin en güzel kampüslerinden birinin bünyesine bulunan, bölgenin en modern ve en donanımlı anaokulu olan, Altınyıldız Kreş ve Anaokulu eğitime bir yenilik daha getiriyor. Her zaman, klasik eğitim modellerinin dışına çıkmayı, öğrenmeyi keyifli ve kalıcı hale getirmeyi hedefleyen okulumuz, hazırladığı Montessori sınıfıyla da bu anlayışını destekliyor.

            Özellikle 0-6 yaş dönemi çocukların bilişsel becerilerini geliştirmeleri amacıyla uygulanan Montessori metodu; “Çocuğa uygun olarak hazırlanmış bir çevrede çocuğun kişiliğini oluşturması için özgürlük tanıyan, kişiliğinin gelişim sürecini destekleyen, çocuğun kendi onuru içerisinde bireyselleştirmesi ve sosyalleşmesini ciddiye alan bireye özgü adil bir eğitimdir.”

            Özel olarak hazırlanan montessori materyalleri ile çocuklar bireysel ilgi ve eğilimine göre, bağımsız olarak çalışır. Hatta kontrolü çocuğun kendi hatasını bulmasıyla gerçekleşir. Maria Montessori’nin de söylediği gibi; “Eğitim birinin aktardığı sözleri dinlemekten ziyade çocuğun içinde bulunduğu koşulları deneyimlemesiyle ilerleyen, doğal bir süreçtir.” Kısacası çocuğa hareket ve faaliyet özgürlüğü tanımak esastır. Böylece yetişkinden bağımsızlaşmak doğal olarak gerçekleşir.

Özel Altınyıldız Kreş ve Anaokulu olarak, Montessori sınıfımızın çocuklarımız için önemli bir adım olduğu biliyor ve onların eğitimine önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.