banner461
banner195

Özel Kardelen Koleji Öğrencilerinin Karne Sevinci

Özel Kardelen Koleji Lise ve İlköğretim öğrencileri 2014-2015 eğitim-öğretim döneminin ilk yarıyılının bitmesiyle karnelerine kavuştular.

 Özel Kardelen Koleji Öğrencilerinin Karne Sevinci
23 Ocak 2015 Cuma 17:14

banner143
banner134

Özel Kardelen Koleji Lise ve İlköğretim öğrencileri 2014-2015 eğitim-öğretim döneminin ilk yarıyılının bitmesiyle karnelerine kavuştular.

Öğrenciler bütün bir dönem boyunca yaptıkları yoğun çalışmaların karşılığını bugün aldılar. Sınıf öğretmenleri tarafından dağıtılan karnelerle birlikte iki hafta sürecek olan yarıyıl tatiline başlayan Özel Kardelen Koleji öğrencileri yapılan törenin ardından tatile başladılar.

-Sömestr tatilini iyi değerlendiren 2. dönemde daha başarılı oluyor.

Öğrencilere yarıyıl tatilinde çok fazla yüklenmek istemediklerini dile getiren Özel Kardelen Koleji İlköğretim Müdürü Özgül Saygılı, ikinci dönemin daha verimli geçebilmesi için öğrencilerin dinlenmesi gerektiğinin altını çizdi.

Saygılı, sömestr tatili önerilerini şu şekilde sıraladı: “Özel Kardelen Koleji olarak öğrencilerimize yarıyıl tatillerinde ödev verilmesini tercih etmiyoruz. Çünkü yarıyıl tatilleri öğrencilerin yoğun ve yorucu bir dönemin ardından bir sonraki dönem için dinlenip, güç topladıkları aralıklardır. Bu nedenle öncelikle öğrencilerin dinlenmesi gerekir. Bu dinlenme boş zaman geçirmek, televizyon, bilgisayar, vb. karşısında bütün bir günü geçirmek olarak algılanmamalı. İnsanlar dinlenirken de öğrenebilir, kendilerini geliştirecek etkinlikler yapabilirler”.

-Tatil Sonrası Sınav Maratonu Başlıyor.

İkinci dönem Özel Kardelen Koleji 8. sınıf öğrencileri; Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil derslerinden 29-30 Nisan'da ortak sınavlara girecekler. Mazeret sınavı da 16-17 Mayıs'ta yapılacak.

Üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS), 15 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek. İkinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) ise; 13-14 Haziran ve 20-21 Haziran'da 5 oturumda gerçekleştirilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.