banner461
banner195

Özel Nevşehir Lara Kolejinden Urfa- Mardin -Antep Gezisi

Özel Nevşehir Lara Koleji Urfa, Mardin ve Gaziantep illerini kapsayan bir gezi düzenledi. Mardin’de 70 çeşit ürünün olduğu yöresel bir kahvaltı ile başlayan gezi 700 yıllık Kasimiye Medresesi’nin gezilmesi ile devam etti. Bölgedeki en önemli eserlerden olan Ulu Camii ziyaretinden sonra tüm dünyaca bilinen Mardin Taş Evleri gezildi.

Özel Nevşehir Lara Kolejinden Urfa- Mardin -Antep Gezisi
29 Mayıs 2013 Çarşamba 18:42

banner143
banner134

       Özel Nevşehir Lara Koleji  Urfa, Mardin ve Gaziantep illerini kapsayan bir gezi düzenledi. Mardin’de 70 çeşit ürünün olduğu yöresel bir kahvaltı ile başlayan gezi 700 yıllık Kasimiye Medresesi’nin gezilmesi ile devam etti. Bölgedeki en önemli eserlerden olan Ulu Camii  ziyaretinden sonra tüm dünyaca bilinen Mardin Taş Evleri gezildi.

        Daha sonra sırasıyla Zincirli Medresesi, Deyr-ül Zafer an Süryani Kilisesi Şeyh Çabuk Camii ve Kızıltepe (Koçhisar) Ulu Camii gezildi. Öğle yemeği ve ardından Abbara denilen tünellerle birbirine bağlı otantik dokusunu günümüze kadar koruyan Mardin sokaklarında geziye devam edildi. Alış-veriş için ayrılan zamanda gezinin hatırası adına bölgeyi hatırlatan hediyeler alındı.

         Daha sonra gezinin ikinci durağı olan Şanlı Urfa’ya geçildi. Burada sırasıyla Hz İbrahim’in doğduğu mağara, Balıklı Göl , Ayn Zeliha Gölü, Halil’ür-Rahman ve Rızvâniye Camileri, Urfa Kalesi, Rızvaniye Medresesi ve Meşhur Bakırcılar çarşısı gezildi. Akşam kendileri için özel hazırlanan sıra gecesinde bir araya gelen veliler çok eğlendiler. Yorgun kalan veliler lüx otelde konakladılar.

         Sabah yapılan açık büfe kahvaltıdan sonra Harran’a giden Lara Koleji velileri şifalı su, Hz. Eyyup ‘ün(AS) çile çektiği mağarayı ziyaret ettiler. 5000 Yıllık Dünya’nın ilk üniversitesi olarak kabul edilen Harran Üniversitesi antik kalıntılarını da gezen veliler, konik çatılı toprak Harran evlerinde içecek ikramı ile karşılandı. Daha sonra Gaziantep’e geçen veliler burada dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan Doğal Hayatı Koruma alanı ve Hayvanat Bahçesi’ni gezdiler.

         Gezi boyunca rehberlik hizmeti sayesinde gezdikleri yerler hakkında yerinde ve doğru bilgiler alan veliler düzenlenen bu geziden dolayı memnuniyetlerini bildirdiler.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.