banner461
banner195

Lara Koleji Şırnak'la Kardeşlik Köprüsü Kurdu

Nevşehir Özel Lara Koleji 'Kardeş Okul Projesi' kapsamında Şırnak’ın İdil ilçesinde bulunan Çığır Köyü’nden gelen öğrencileri Nevşehir’de ağırladı. İdil’de bulunan Hasret Okuma Salonu’ndan gelen 35 kişilik öğrenci gurubuna 2 gün boyunca Kapadokya bölgesi gezdirildi.

Lara Koleji Şırnak'la Kardeşlik Köprüsü Kurdu
02 Aralık 2013 Pazartesi 14:55

banner143
banner134

  LARA KOLEJİ ŞIRNAK’LI MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

 Nevşehir Özel Lara Koleji  'Kardeş Okul Projesi' kapsamında Şırnak’ın İdil ilçesinde bulunan Çığır Köyü’nden gelen öğrencileri Nevşehir’de ağırladı. İdil’de bulunan Hasret Okuma Salonu’ndan gelen 35 kişilik öğrenci gurubuna 2 gün boyunca Kapadokya bölgesi gezdirildi. Avanos, Ürgüp, Göreme ve Uçhisar’da bulunan tarihi yerleri gezen öğrenciler Kaymaklı’da bulunan yer altı şehrine hayran kaldı. Gezi kapsamında öğrencilere alışveriş merkezinde “Hükümet Kadın 2” filmi izlettirildi. Ayrıca 5D sinema salonunda film gösterimine katılan öğrenciler günü bowling oynayarak kapattılar. Hayatlarında ilk defa Şırnak dışına çıkan öğrencilerin mutlulukları gözden kaçmadı. Okuma salonu öğrencilerinden Rıdvan Oktan “ Hayatımda ilk kez köyümün dışına çıktım. İlk defa sinemaya gittim. İlk defa bowling oynadım. Kapadokya’ya hayran kaldım. Özellikle Avanos’ta çanak çömlek atölyesi ziyaretini çok güzeldi. Bizlere bu imkânı tanıyan Hasret Okuma Salonu öğretmenlerine ve Lara Koleji’ne çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Özel Lara Koleji Müdürü Ulaş İnönü ise  " Kurban bayramında ziyaret ettiğimiz kardeş okuma salonumuzu Nevşehir’de ağırlıyor olmaktan son derece mutluyuz. Şırnak – Nevşehir hattında böylesine güzel bir kardeşlik köprüsü kurulmasına vesile olmaktan dolayı da huzurluyuz. Gezi boyunca gittikleri her yerde hediyeler alan öğrencilerimiz Anadolu insanının civanmertliğine bir kez daha hayran kaldılar. Bu ziyaret hepimiz için oldukça güzel oldu. Biz kardeşliği daha da uzun vadeli hale getirmek için okuma salonumuzla birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi. Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.