banner461
banner195

Burun Estetiği Sonrası Bakım Nasıl Yapılmalıdır?

Burun estetiği, yüzdeki estetik görünümün ve sağlık sorunlarının düzeltilmesi amacıyla insanların başvurmakta olduğu bir estetik operasyondur.

Burun Estetiği Sonrası Bakım Nasıl Yapılmalıdır?
14 Temmuz 2017 Cuma 20:43

banner143
banner134
Burun estetiği, yüzdeki estetik görünümün ve sağlık sorunlarının düzeltilmesi amacıyla insanların başvurmakta olduğu bir estetik operasyondur. Burun estetiği sonrası iyileşme süreci biraz zaman almakta ve sabır gerektirmektedir.
Burun estetiği operasyonu sonrası, bacak kalınlaştırmasonrasında olduğu gibi, kişinin gösterdiği özen ve bakım oldukça fazla önem taşımaktadır. Ayrıca, burun ameliyatından sonra dikkat edilmesi gereken konular cerrah tarafından hastaya bildirilmesi ve hastanın bu unsurlarda tavsiye edilenleri harfiyen uygulaması, iyileşme sürecini hızlandırdığı gibi rahat bir iyileşme süreci geçirmesi için de büyük önem taşımaktadır. Bu süreç içerisinde hastanın yeterli seviyede sıvı alması gerekmektedir. Burun estetiği sonrasıkullanılacak olan burun tamponları nedeniyle hasta, burnundan nefes alamayacak, bu nedenle de ağzından nefes aldığı için ağızda kurumalar gerçekleşebilecektir. Ancak, meyve suyu ya da su gibi hafif içecekler içilerek bu kuruluk giderilebilecektir. Ayrıca yumuşak ve kolay çiğnenen gıdalar yenmesi gerekmektedir. Burun estetiği operasyonu sonrasında, burnun şekil alması amacıyla iki kat plaster ve alçı tel takılmaktadır. Hastanın bu pansumanlara dokunmaması, burnun düzgün şekil alması nedeniyle çok önemlidir. Bunun yanı sıra hasta kesinlikle buruna sert ya da hafif herhangi bir darbede bulunmaması gerekmektedir. Bunun nedeni, herhangi bir yanlış darbe sonucu burnun yanlış şekil alması ve çirkin bir görünüme sahip olabileceğidir. Burun estetiği sonrası, iki hafta süre boyunca vücutta efor sarf ettirecek aktivitelerden kaçınılmalıdır. Ayrıca göz kapağı estetiğisonrası olduğu gibi, burun estetiği sonrası da güneş ışınlarına direk maruz kalmaktan da kaçınmak gerekmektedir.
Burun estetiği sonrasıbakım yaparken, tamponlar çıkarıldıktan sonra burnun günde 2-3 kez bir kulak temizleme çöpü ve su yardımıyla nazikçe temizlenebilmektedir. Ayrıca, aksırmak ve sümkürmek gibi durumlarla karşılaşılması durumunda, her iki burun deliği açık bir şekilde nazikçe yapılmalıdır.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.