banner461
banner195

Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan “Her Zaman Yanımızda Bir Köşeleri Olmalı”

Özel Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan “Her Zaman Yanımızda Bir Köşeleri Olmalı”
20 Mart 2013 Çarşamba 12:12

banner143
banner134

 Özel Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan Yaşlılar Haftası nedeniyle yayınlamış olduğu mesajında yaşlılarımızın her zaman yanımızda bir köşeleri olmaları gerektiğine dikkat çekti. Kaplan yayınlamış olduğu mesajında şunları kaydetti.

 

''Her insan için değişik anlamı olan yaşlanma, düşünülenin aksine yaşamın özel bir dönemidir. Bu dönem yaşlıların itibara en çok ihtiyaç duydukları dönemdir. Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kılınmaları gerekir. Baş tacımız olan yaşlılarımız, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk de bu gerçeği, 'Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceği güvenle bakma hakkı yoktur' veciz sözüyle ifade etmiştir. Toplumsal dayanışmanın önemli göstergelerinden birisi, yaşlıların karşılaşabileceği sorunların en aza indirilmesidir. Günlük hayatı zorlaştıran koşulları yaşlılarımız için kolaylaştırmak ve uyum sağlamalarında onlara yardımcı olmak konusunda hepimize büyük görevler düşmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm büyüklerimizin 18- 24 Mart Yaşlılar Haftası'nı sevgiyle kutluyorum" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.