banner421
banner461
banner195

Nevşehir’de İlk İftar Heyecanı

Nevşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen İftar Sofrası, Ramazan ayının ilk günü İbrahim Paşa Mahallesi’ndeki Modern Sebze Pazarının alt katındaki salonda kuruldu.

Nevşehir’de İlk İftar Heyecanı

banner143
Nevşehir’de  ilk iftar heyecanı
İlgili Galeriye Git
banner134
 Nevşehir Belediyesi tarafından   geleneksel hale getirilen İftar Sofrası, Ramazan ayının ilk günü İbrahim Paşa Mahallesi’ndeki Modern Sebze Pazarının alt katındaki salonda kuruldu.  

Ramazan ayı boyunca yoğun iş temposu nedeniyle evde aileleri ile iftarı yapamayacak durumda olan vatandaşların yanı sıra, dar gelirli vatandaşların nezih bir  aile ortamı içerisinde Ramazan ayının özelliğine uygun bir şekilde iftar yapabilmelerine imkan sağlanması amacıyla Nevşehir Belediyesi’nin  hayırsever  vatandaşlarla işbirliği halinde  geleneksel hale getirdiği iftar sofrasına vatandaşların yanı sıra, Nevşehir’ deki Irak ,Suriye ve Afganlı mülteciler büyük ilgi gösterdi.

Nevşehir Belediyesi’nin  aşçılarının damak tadına uygun bir konumda hazırladıkları tas kebap,  mercimek çorbası, pilav, salata ve lokma tatlısı ile  süslenen  iftar sofrasının birinci gününde, Nevşehir İl Müftülüğü tarafından görevlendirilen  imam hatip tarafından Kuran-ı Kerim Tilaveti yapıldı. akşam ezanının okunmasının ardından yapılan dua ile vatandaşlar,  ilk iftarı yapmanın heyecanını yaşadılar.

Ramazan ayı sürecinde Nevşehir Belediyesi’nin öncülüğünde hayırsever vatandaşlarla işbirliği halinde oluşturduğu iftar sofrasından  her gün 1500 civarında kişinin  yararlanması hedefleniyor.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.