banner421
banner461
banner195

Nevşehir'de Mevlid Kandili'nde Camiler Doldu Taştı

Yüce Allah’ın "Sen olmasaydın, ey Habîbim, felekleri (kâinatı) yaratmazdım" dediği, Alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sav) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlit Kandili dolayısıyla camiler doldu taştı.

Nevşehir'de Mevlid Kandili'nde Camiler Doldu Taştı

banner143
banner134
Nevşehirli vatandaşlarımız soğuk havaya rağmen camilere akın etti. Mübarek geceyi hakkıyla idrak etmek isteyen mü’minler, önce yatsı namazı kıldı, ardından okunan Kur'an-ı Kerim'i huşu içinde dinleyen vatandaşlar, daha sonra Hz. Muhammed'in (sav) doğum yıl dönümü nedeniyle okunan Mevlid-i Şerifi dinlediler.

Mevlid Kandili Gecesi, Türkiyemiz ve tüm İslam aleminde olduğu gibi Nevşehir’de de huşu içinde değerlendiriliyor. Nevşehir'de de Mevlis kandili gecesi münasebetiyle vatandaşlar camilere akın etti. Kentte gecenin feyzinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, camilere koştu. Nevşehir merkez Kurşunlu cami, Bekir Efendi cami, Alibey cami,350 Evler Tepebaşı Cami, Hacı Bekir Kurt Camii, Tavukçu Camisi gibi camiler başta olmak üzere gecenin anlam ve önemine binaen özel programlar düzenlendi. 

Camileri dolduran genç-yaşlı, kadın-erkek bütün vatandaşlar, programının sonunda hep birlikte ellerini semaya açarak Sevgili Peygamber Efendimizin yüzü suyu hürmetine, Yüce Allah’tan af ve mağfiret dilediler.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.