banner461
banner195

Özel Kardelen Kolejinden 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü Mesajı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Özel Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan, engelliler gününün sadece bir gün olarak kutlamak yerine, engelli vatandaşların yaşamlarında karşılaştıkları sorunların nasıl çözüme kavuşturulabileceğinin konuşulduğu bir gün olması gerektiğini söyledi.

Özel Kardelen Kolejinden 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü Mesajı
03 Aralık 2012 Pazartesi 11:28

banner143
banner134

 Özel Kardelen Koleji Genel Müdürü Ali Kaplan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

"Engelli vatandaşlarımızın problemlerinin çözümü de şahıslar ve kurumlar olarak hepimizi alakadar etmektedir. Engelli olmak kimsenin kendi tercihi değildir.

 

Bizlerde engelli bir insan olabileceğimiz gibi ailemizden engelli insanların olabilmesi her zaman mümkündür. Engelli insanımızın toplumsal hayata uyumu, katılım sağlamaları ve hayat standartlarının yükseltilmesi çağdaş ve modern anlayışın gereğidir. Bu konuda engelli vatandaşlarımız, aileleri, sivil toplum örgütleri, resmi kurumlar v.s her birim elbirliği içerisinde problemin çözümüne katkı sağlamalıdır. Bu noktada 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün engelli vatandaşlarımızın hayat standartlarının geliştirilmesine ve problemlerin asgari seviyeye indirilmesine katkı sağlamasını temenni ediyorum."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.