banner421
banner461
banner195

Polonyalı Emniyetçiler Nevşehir Belediyesi’nde

Polonya Malopolska Bölgesi Polis Teşkilatı yetkililerinden oluşan 6 kişilik heyet, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz’ı makamında ziyaret etti.

Polonyalı Emniyetçiler Nevşehir Belediyesi’nde

banner143
banner134

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Devriye Hizmetleri Uygulama Örnekleri ve Çevik Kuvvet Eğitimleri" konulu AB Projesi kapsamında Nevşehir’de bulunan Polonya  Malopolska Bölgesi Polis Teşkilatı yetkililerinden oluşan altı kişilik heyeti, Nevşehir Belediyesi’ne gelişte Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz karşıladı.

Ziyarette konuşan Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz’da, son yıllarda Türkiye ile Polonya arasındaki gelişen ikili işbirliğinin örneklerini Nevşehir’de de bir çok yönden bizzat şahit olduklarını belirterek, kültürel ve turizm alanında da bu ikili işbirliğinin daha da ileri düzeylere ulaştırılması düşüncesi içerisinde olduklarını belirtti.

Yılda yaklaşık 3 milyon yerli ve yabancı turisti ağırlayan Kapadokya’nın Türkiye ve dünya turizmi açısından vazgeçilmez bir turizm merkezi olduğunu aktaran Şımarmaz, tarihi, doğal ve kültürel değerleri ile bezeli Kapadokya bölgesinde Polonyalı heyeti görmekten de büyük bir mutluluk duyduklarını vurguladı.

Nevşehir’deki  Devriye Hizmetleri Uygulama Örnekleri ve Çevik Kuvvet Eğitimleri konusunda yapılan örnek projeleri incelemek üzere bulunan heyetin başkanı ve  Malopolska Bölgesi'nde görevli Emniyet Müdürü Janusz Barcik, e Nevşehir'de polis görevleri hakkında bilgi alışverişinde bulunacaklarını söyledi. Projenin uygulanmasının da kendileri açısından iyi bir tecrübe oluşturacağını ifade etti. Barcik,, "Birlikte bu projeyi uyguluyor olmak, bizim için büyük bir tecrübe olacak. Malopolska ve Nevşehir birbirine benziyor. Bizler de turistik bir bölgede görev yapmaktayız. ”dedi.

Şımarmaz, ziyaretin anısına Polonyalı emniyet mensuplarına çeşitli hediyeler takdim ederken, Polonya’nın Malopolska Bölgesi'nde görevli Emniyet Müdürü Janusz Barcik’de Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Oktay Şımarmaz ’a çeşitli hediyeler verdi.

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.