banner177
banner195

Altınyıldız Koleji Kazandırmaya Devam Ediyor

Türkiye nin Örnek Okulu Altınyıldız Koleji, Özel Altınyıldız Liselerinden mezun olan toplam 100 öğrenci daha 2012 Yerleştirme Sonuçlarına göre Üniversiteli oldu.

Altınyıldız Koleji Kazandırmaya Devam Ediyor

banner143
banner134
Türkiye nin Örnek Okulu Altınyıldız Koleji, Özel Altınyıldız Liselerinden mezun olan toplam 100 öğrenci daha 2012 Yerleştirme Sonuçlarına göre Üniversiteli oldu.

2012 YGS’de Nevşehir de ilk 6 derecenin tamamını ve 2012 LYS’de tam 4 İl Birinciliği kazanan Altınyıldız Kolejlilerin yerleştirme sonuçları da mükemmel oldu.Öğrencilerimiz;

10        Tıp Fakültesi                                       

5          Hukuk Fakültesi                                              

2          Diş Hekimliği Fakültesi                                    

1          Eczacılık Fakültesi                                          

40        Mühendislik- Mimarlık Fakültesi 

1          Beslenme ve Diyetetik Fakültesi           

1          Fizik Tedavi      Fakültesi                    

3          Eğitim Fakültesi                      

22        İşletme- İktisat – Kamu Yönetimi Fakültesi        

5          Pisikoloji – Uluslar arası İlişkiler ve       

10        Diğer    fakülteler olmak üzere yerleşmişlerdir.

 

Üniversite sınavında başarılı olan 100 Altınyıldız Kolejli  Türkiye’nin en seçkin üniversitelerini kazanma mutluluğunu yaşıyor.

Güçlü, başarılı ve istikrarlı öğretmen kadromuzla, modern okul kampusümüzde, çağdaş eğitim anlayışımızla Türkiye ‘nin gelecekteki liderlerini yetiştiriyoruz.

2012 yılında SBS ‘de 3 Türkiye Birinciliği ve Nevşehir Birinciliklerini kazanan Altınyıldız Koleji, Üniversite sınavlarında da Nevşehir Birinciliklerini kazanma başarısı göstermişlerdir.

2012-2013 eğitim öğretim yılında Özel Altınyıldız Fen Lisesi ve Özel Altınyıldız Anadolu Liselerine ek olarak Özel Altınyıldız Anadolu Öğretmen Lisesini de açan; Altınyıldız Koleji kampusünde yeni akıllı okul binaları da hizmete girmiştir.

“ Akıllı Okul ” konseptinde yapılan yeni ilkokul ve ortaokul binamızın yapımı tamamlanmıştır.

Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, velilerimizi ve yöneticilerimizi kutlar, Türkiye’nin geleceği olan öğrencilerimize üniversite hayatlarında başarılar dileriz.

 

 ALTINYILDIZ KOLEJİ 2012 ÜNİVERSİTE YERLEŞTİRME SONUÇLARI

S.NO    ADI & SOYADI KAZANDIĞI  ÜNİVERSİTE  BÖLÜM

1          Y. EMRE TOKYÜREK HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ( İNG.)

2          MUSAB BELADA İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ( ÇAPA TIP )

3          CİHAT KILINÇ GAZİ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

4          HAMZA ONUR SARPKAYA 9 EYLÜL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

5          M. ALİ COŞKUNER  9 EYLÜL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

6          CENAP ERDOĞAN 9 EYLÜL ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

7          FATMA FEYZA İNANICI AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ  TIP FAKÜLTESİ

8          BURAK KARACABEY AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ

9          M.FURKAN YURTTUTAN KONYA ÜNİVERSİTESİ MERAM TIP FAKÜLTESİ

10        TÜRKER DURGUN GÜLHANİ ASKERİ TIP AKADEMİSİ ( GATA )ASKERİ TIP FAKÜLTESİ

11        NURİYE ÇAVDAR SELÇUK ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

12        M. AKİF ÇİĞDEM ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

13        NURÇİN ÖZGÜL GAZİ ÜNİVERSİTESİ ECZACILIK

14        FURKAN AHMET GÜLŞEN GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ İŞLETME

15        N. ENES SÜHEYL BELADA  İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ

16        BATUHAN YALÇIN MEVLANA ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ ( BURSLU )

17        CANSU ÇAKICI MELİKŞAH ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ

18        AHMET YÜCEL LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ

19        ULAŞ CAN ERSOYLU  LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ

20        ENGİN CELAL ÜRESİN İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KONTROL MÜHENDİSLİK ( İNG.)

21        BERFİN AYBİKE KÖRÜKÇÜ  İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KONTROL MÜHENDİSLİK

22        YILMAZ CAN DİLER ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ ( İNG.)

23        CAN TEKİN KOÇ ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK- ELKT. MÜH.( İNG.) ( BURSLU )

24        BAŞAK İLLEEZ  BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ   ELEKTRİK- ELKT. MÜH.( İNG.) ( BURSLU )

25        ONUR GÜNEŞ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

26        HAMDİ YÜCE  YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

27        YUNUS EMRE ÖREN  KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ  İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

28        MUSTAFA DABANLI ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ  İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

29        GÖKHAN SEMİZ  BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ  İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

30        ELİF EZGİ BUDAK OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ  İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

31        N. ALPEREN ŞAHLANAN   SELÇUK ÜNİVERSİTESİ  MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ

32        FAHRİ ŞENOL ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ

33        ZEYNEP AYBİKE SUCU  EGE ÜNİVERSİTESİ   GIDA MÜHENDİSLİĞİ

34        BADE SONAT EGE ÜNİVERSİTESİ  GIDA MÜHENDİSLİĞİ

35        HAZİME ÖZTÜRK İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ  METEOROLOJİ MÜHENDİSLİĞİ ( İNG. )

36        ERSİN DEMİRSES  İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ  METEOROLOJİ MÜHENDİSLİĞİ

37        ZİYA ŞENOL İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ  METEOROLOJİ MÜHENDİSLİĞİ

38        TAYFUN ÇAYIR KARABÜK ÜNİVERSİTESİ  METALURJİ VE MALZEME MÜH.(İNG.)

39        BERK DEMİRBAŞ İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK

40        GİZEM UYANIKER ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ PİSİKOLOJİ

41        ESRA DOĞRU İSTANBUL AREL ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK BİLİM.YÜKSEKOKULU BESLENME VE DİYETETİK

42        DEMİR CAN İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ MADEN MÜHENDİSLİĞİ

43        MEHMET SELMAN KUZAY GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİ HARİTA MÜHENDİSLİĞİ

44        CAVİT ÇAĞATAY İŞGÖREN GAZİ ÜNİVERSİTESİ FİZİK ÖĞRETMENLİĞİ

45        KAAN ÜNLÜ İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ ELEKTRİK - ELKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ ( İNG.) ( B.)

46        FATMA MELİS YILDIRIM BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ

47        KEMAL YILMAZ SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

48        SÜLEYMAN ERDEM EROĞLU FIRAT ÜNİVERSİTESİ MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ

49        ORHAN ŞENOL ATILIM ÜNİVERSİTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ ( İNG.)

50        MELTEM NİSA KURT HİTİT ÜNİVERSİTESİ KİMYA MÜHENDİSLİĞİ

51        MERVE ÇAKIR AKSARAY ÜNİVERSİTESİ HARİTA MÜHENDİSLİĞİ

52        ASUDE GÜLŞEN GURULKAN  BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ  MİMARLIK (İNG.)

53        MELİS TUĞÇE CANER MALTEPE ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK (B.)

54        AYŞE PINAR GİRGİN  İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK (B.)

55        GÜLŞAH GÜNDÜZ MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİ. ( İST.) İSTATİSTİK

56        KADİR VOLKAN SÖNMEZ DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON

57        AYSUN TANIŞ EGE ÜNİVERSİTESİ  PEYZAJ MİMARLIĞI

58        EVRİM ŞİMŞEK ANKARA ÜNİVERSİTESİ  ZİRAAT MÜHENDİSLİĞİ

59        GİZEM KARS  ATILIM ÜNİVERSİTESİ  SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ ( İNG.)

60        ASENA ÇETİNKAYA MELİKŞAH ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK

61        MEDİHA AYSU YÜCEL  TOBB EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ  İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIM

62        KÜBRA ŞEKERYAPAN İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ PİSİKOLOJİ ( B.)

63        ÜMÜŞ GÜNEÇ BEYKENT ÜNİVERSİTESİ PİSİKOLOJİ

64        AYŞENUR ÖZALTIN  UFUK ÜNİVERSİTESİ REHBERLİK VE PİSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

65        KÜBRA ÖZTÜRK ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ  SOSYOLOJİ

66        CAN NACAR  ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ  VETERİNER FAKÜLTESİ

67        ÇAĞLA TAN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ  ZİRAAT FAKÜLTESİ

68        EZGİ NUR PALA DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE END. İLİŞKİLERİ

69        GÖZDE ÇİFTÇİ TOBB EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ  ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER

70        CAHİT ALAKOÇ DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ İŞLETME

71        GAMZE YILMAZ EGE ÜNİVERSİTESİ     İŞLETME

72        BATUHAN BİLGİLİ GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ  EKONOMİ ( B. )

73        ALPER DEMİR EGE ÜNİVERSİTESİ  İŞLETME

74        SENEM TEMUR  ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ  İŞLETME

75        YAŞAR RAMAZAN KÖYBAŞI  SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İŞLETME

76        SAMET DEMİR DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ İŞLETME

77        ECEGÜL ÇELİK ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ  İŞLETME

78        DİDEM ZAĞLANMIŞ AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ İŞLETME

79        BERKE MELİH ÇINAR  ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İŞLETME

80        NURİ CAN NEVŞEHİR ÜNİVERSİTESİ  İŞLETME

81        MERVE SULTAN SAÇAN NİĞDE ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT

82        AHMET BAKİ YOLALAN  SELÇUK ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT

83        BATUHAN ÜNLÜ KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT

84        FURKAN BİLGİÇ GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ KAMU YÖNETİMİ

85        TOLGAHAN ÖLMEZ ORDU ÜNİVERSİTESİ   KAMU YÖNETİMİ

86        TUĞÇE KARACA ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ ARKEOLOJİ

87        SELEN İÇİREN MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ANTROPOLOJİ

88        BERRİN ATASOY CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ  ANTROPOLOJİ

89        MERVE TAŞÇI PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ  BANKACILIK VE SİGORTACILIK

90        FİTNAT PASLANMAZ FATİH ÜNİVERSİTESİ  HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM

91        BARAN HANLIGİL ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ

92        ÖMER FARUK FATSA BEYKENT ÜNİVERSİTESİ  TURİZM İŞLETMECİLİĞİ ( B.)

93        YASEMİN EFE AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ  TURİZM İŞLETMECİLİĞİ

94        ALİ MERT KUBALOĞLU  NEVŞEHİR ÜNİVERSİTESİ  TURİZM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ

95        ELİF BAKILAN SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ DIŞ TİCARET

96        ASLIHAN FİLİZLİ  SELÇUK ÜNİVERSİTESİ  BANKACILIK VE SİGORTACILIK

97        ELİF ÖRGÜT ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ - GRAFİK

98        CEM EFEOĞLU  HALİÇ ÜNİVERSİTESİ İÇ MİMARLIK

99        HÜLYA BİROL GİRESUN ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK

100       HATİCE KALAY CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.