banner421
banner195

GESİAD, Nevşehir’de önemli bir boşluğu dolduruyor

Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, GESİAD’ın ekonomik ve sosyal alanlarda yaptıkları çalışmalar ile çok ciddi bir boşluğu doldurduğunu söyledi. Gizligider, bu hizmetleri akıl eden, teşkilatların kurulmasına öncülük eden gönül mimarına da teşekkür ettiğini belirtti.

 GESİAD, Nevşehir’de önemli bir boşluğu dolduruyor

banner143
banner134

 GESİAD, Nevşehir’de önemli bir boşluğu dolduruyor

Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, GESİAD’ın ekonomik ve sosyal alanlarda yaptıkları çalışmalar ile çok ciddi bir boşluğu doldurduğunu söyledi. Gizligider, bu hizmetleri akıl eden, teşkilatların kurulmasına öncülük eden gönül mimarına da teşekkür ettiğini belirtti.

Nevşehir Genç Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (GESİAD) her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar programına katılım oldukça yüksek oldu.

Nevşehir merkeze bağlı Uçhisar beldesinde bulunan Silene Restaurant’ta yaklaşık 500 üye ve misafirin katıldığı iftar programında; Vali Mehmet Ceylan, Nevşehir Milletvekilleri; Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Dursun Ertuğrul,Belediye Başkanı Hasan Ünver, Emniyet Müdürü Mehmet Yüksel, Defterdar Hatice İşcen Ercoşman, Müftü Yakup Öztürk, AK Parti İl Başkanı Kazım Sunar, daire müdürleri ile işadamları da yer aldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve salonda Ezan’ın okunmasının ardından Nevşehir Genç Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (GESİAD) her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğine geçildi. Yemek sonrasında açılış konuşmasını yapan GESİAD Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Avşar, Bir sivil toplum kuruluşu olarak, Nevşehir’in ekonomik ve sosyal açıdan gelişmesine katkıda bulunacak faaliyetler yaptıklarını söyledi.

İşadamları Derneği olarak kuruldukları ilk gün kendilerine koydukları birinci hedefin küçük esnafı KOBİ, büyük esnafı ise ihracatçı olarak görmek olduğunu ifade eden Avşar, Bağlı bulundukları en üst kuruluş TUSKON’dan aldıkları güç ile bugün bu hedefde önemli bir yol kat ettiklerini kaydetti.

Bundan 8 yıl önce düzenlemeye başladıkları yurt dışı iş gezilerine ilk zamanlar katılımların istenen düzeyde olmadığını belirten Avşar ancak şimdi gelinen noktada üyelerin yurt dışı pazarına açılmak için ülke belirterek iş gezileri talep ettiklerini söyledi.

 GESİAD’ın 8.yılında 290 üye ile 510 şirketi temsil eden büyük bir sivil toplum kuruluşu haline geldiğini anlatan Avşar “ Bugüne kadar düzenlediğimiz yurt dışı gezilerine yaklaşık 1200 iş adamı ve sanayicimiz katılmıştır. GESİAD 2012 ekonomi ödülleri törenimize katılan Kalkınma Bakanımız Cevdet Yılmaz ‘a yazılı ve sözlü olarak ilettiğimiz teşvik yasasının uzatılması talebimiz hükümetimizce uygun bulunarak tekrar yürürlüğe girmiştir” diye konuştu.

Gönül mimarına teşekkür ediyorum

Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider ise konuşmasında, bu organizasyonları daha Türkiye’de hiç akıl edilmemişken akledipte önce Türkiye’ye sonrada dünyaya örnek olacak bu teşkilatların kurulmasında öncülük eden gönül mimarına öncelikle teşekkür ettiğini söyledi.

GESİAD’ın ekonomik ve sosyal alanlarda yaptıkları çalışmalar ile çok ciddi bir boşluğu doldurduğunu söyleyen Gizligider, Nevşehir’in, bundan 7-8 yıl öncesine kadar daha yurtdışına bile çıkmamış olan insanlarının artık ihracat yapmak için ülke arar hale geldiğini, bu konuda GESİAD’a çok büyük teşekkür borçlu olduklarını kaydetti.

Gizliger, Nevşehir’in artık bundan sonra sadece kendi dinamikleri ile değil markaları ile dünyada yerini almaya başlayacağını da belirtti.

 İki yıl önce ABD’nin Kansas Eyaletinin başkenti Tobeko şehrine gittiğini anlatan Gizligider “ burada tavırlarından Türk olduğunu anladığımız 20- 30 kişilik bir grupla karşılaştık. Konuştuğumuzda GESİAD’ın bağlı olduğu üst kuruluş olan TUSKON’un Denizli’deki biriminin düzenlediği iş gezisine katılan işadamları ve sanayicilermiş. Tekstil üzerine ciddi anlaşmalar yaptıklarını, yeni görüşmelere de başlayacaklarını söylediler. Bu bizim için büyük bir gururdur. Amerika’nın ortasında bir grup “burası çok karlı, iyi para kazanılabilecek bir yermiş. Keşke daha önceleri keşfedebilseydik” diyorlar. Bunların örnekleri çok fazla. Ayrıca sosyal sorumluluk anlamında GESİAD’ın yaptıkları ruhumuzu okşuyor ve hepimizin desteğini alıyor. Bu insanlarda biliyorlardı, Kurban Bayramı’nda aileleriyle birlikte olmayı, etlerini pişirip yemeyi. Ama O’nlar Afrika’nın belki de ismini hiç duymadıkları veya yeni yeni duydukları ülkelerinden birinde sofralarında bırakın et olmasını, ekmek bile zor bulunan ailelerin yanına gittiler” dedi.

Gizligider “ Bu yolda ilerleyen kardeşlerimize de teşekkür ediyoruz. AK Parti ve AK Parti’nin milletvekilleri olarak GESİAD’ın bütün faaliyetlerinde toplum ve kamu menfaatinin esas alındığını iyi biliyoruz. Bu nedenle de desteğimizin her zaman yanınızda bulunduğunu bir kez daha ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

GESİAD, güzel işlere imza atıyor

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan ise, GESİAD’ın, işadamlarını biraraya getiren, yeni ufuklar açmada, hedeflerini belirlemede ve gerçekleştirmelerinde yardımcı olan önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi. Bağlı bulundukları TUSKON’la birlikte Nevşehir’de, ülke genelinde ve dünyada güzel işlere imza attıklarını belirten Ceylan, Valilik olarak Nevşehir için çalışan herkese yardımcı olmaktan mutlu olacaklarını kaydetti.

İstanbul Nevşehirliler Derneği Başkanı Mustafa Şen ise, önemli projelerinden birinin İstanbul’da bulunan işadamlarını getirerek burada bulunan meslektaşları ile buluşturmak olduğunu belirterek, Nevşehir’in en önemli sivil toplum kuruluşu olarak gördükleri GESİAD’la işbirliği halinde düzenledikleri iftar programın bir amacının da buna yönelik olduğunu söyledi.

Şen, Nevşehir’de yaşayanla, Nevşehirli olup İstanbul’da yaşayanı buluşturup kaynaştırıp birlik ve beraberlik içerisinde önemli işlere imza atacaklarına inandıklarını da belirtti.

Konuşmaların ardından Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, iftar programının düzenlenmesine katkıda bulunanlara teşekkür plaketi verdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.