Diyanet İşleri Başkanı Başdanışmanı Eğitmen Araştırmacı Yazar Ahmet Belada'nın yeni eseri " Nereye Kaçsam?" TDV Yayınları tarafından yayınlandı.

Eseri TDV Kitabevlerinden, https://www.diyanetvakfiyayin.com.tr/tr/urun/nereye-kacsam internet satış sitesinden ve kitap yurdundan temin edebilirsiniz.

Aynı zamanda Fibhaber.com köşe yazarıda olan Nevşehirli değerli büyüğümüz Diyanet İşleri Başkanı Başdanışmanı Eğitmen Araştırmacı Yazar Sayın Ahmet Belada hocamıza yeni kitabının hayırlı olmasını diliyoruz.

Nereye Kaçsam?

Ahmet Belada /DİYANET VAKFI YAYINLARI

Nereye kaçsam, o büyük hakikati görüyorum. Sokakta gezen minicik bir çocuk, evine yetişmeye çalışan bir anne, yorulmaktan yorulmuş bir baba… Nereye kaçsam kitapların, filmlerin izi düşüyor önüme. Baktığım yerler, göremediğim yerleri aydınlatıyor. Dünyanın etrafında dolaşıyorum. Söyleyeceğim sözlerin ağırlığı kalbime dokunuyor.

Kalbim diyorum, karsıma alıyorum onu ve bir cümle dökülüyor dudaklarımdan: Nereye Kaçsam?

Yayın Tarihi: 08.08.2023
ISBN: 9786254282997
Dil: TÜRKÇE
Sayfa Sayısı: 370
Cilt Tipi: Karton Kapak
Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı
Boyut: 13.5 x 21 cm

Ahmet Belada Hakkında;

06 Ocak 1960'da Nevşehir'de doğdu.

İlkokulu Karapınar / Nevşehir'de bitirdi. Ortaokul ve Liseyi İstanbul İmamhatip Lisesinde okudu. 1984'de Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdikten sonra Nevşehir ağırlıklı çeşitli ortaokul ve liselerde öğretmenlik yaptı.

Yurt dışı Türkler ve Akraba Topluluğu (YTB)'de kitap seçim komisyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yayın Kurul üyeliği de yapan Belada, yurt içi ve yurt dışında birçok bilimsel toplantılara katıldı ve konferanslar verdi.

İlk sayısından itibaren Nevşehir'de çıkan İlkadım Dergisinin yayın kurul üyeliği ve yazarlığı, bir dönem Türk Tarih Kurumu (TTK) bünyesinde çıkan -hakemli- "Belleten", "Höyük" ve "Belgeler" dergilerinin sahipliği ve yazı işleri müdürlüğünü yaptı. Bedir yayın evinde çalıştı. 1970'li yıllarda Mehmet Şevket Eygi'nin çıkardığı "Büyük Gazete" de çalıştı ve yazdı.

Halen Fibhaber, Haberola, Diyanet Haber, Sebilürreşad, Hece gibi dergi ve sitelerde yazmaktadır. Ayrıca yazılı medyada birçok araştırma ve makaleleri yayınlandı. Çıkmaya başladığı 1991'den buyana İlkadım Dergisinde muhtelif konularda, son olarak da "Tarihe Yön Verenler" -biyografi- ve İslam Toplumunun Dinamikleri CEMAATLER" adı altında inceleme, araştırma yazıları yayınlandı.

Ağırlıklı olarak ismi geçen dergideki biyografilerden oluşan "Tarihe Yön Veren Simalar" isimli bir de kitabı bulunmaktadır.

Yirmi yıllık öğretmenliğin ardından Nevşehir Özel İdare Genel Sekreterliği, Planlama ve Koordinasyon İl Müdür Vekilliği, Türk Tarih Kurumu (TTK) Başkan Yardımcılığı, 2017 yılından bu tarafa da atandığı Diyanet İşleri Başkanlık Müşavirliği görevini yürütmektedir.

Birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan Ahmet Belada, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Denetim Kurul ve Uluslararası Müslüman Topluluklarla Dayanışma Vakfı (MÜSDAV) yönetim kurul üyeliği yapmaktadır.

Evli ve beş çocuğu olan Ahmet Belada, Almanca ve Arapça bilmektedir. daha az

Unvan: Eğitimci, Yazar

Doğum: Nevşehir, Türkiye, 6 Ocak 1960