Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy ile Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Ata Öztürk Ankara’da bir araya gelerek yapılacak dev spor tesisi yatırımları için 28 milyon TL’lik protokol anlaşması imzaladı.

Nevşehir'in Derinkuyu İlçesinde yapımı devam eden 250 Seyirci Kapasiteli Kapalı Spor Salonu, Doğal Çim Yüzeyli Futbol Sahası, 4’lü Çelik Soyunma Odası, 500 seyirci kapasiteli Portatif Tribün ve Aydınlatması, Mahalle Tipi Gençlik Merkezi, Halı Sahalı "Spor Kompleksi" için ek protokol imzalandı.

Dev Proje İçin Ek Protokol İmzalandı

Derinkuyu Belediye Başkanı Bülent Aksoy protokol sonrası yaptığı açıklamasında; "Gençlik ve Spor Bakanlığı hibesi olarak 2022 yılında Belediyemiz tarafından ihale edilerek yapına başlanan dev proje için 28 Milyon TL tutarındaki ek protokol imzalandı.

Bu dev projeye katkılarından dolayı Gençlik ve Spor Bakanımız Dr.Osman Aşkın Bak’a, Spor Toto Teşkilat Başkanı Sn.Mehmet Ata Öztürk’e, AK Parti İl Başkanımız Sn.Ali Kemikkıran’a, Milletvekillerimiz Sn.Süleyman Özgün’e ve Sn.Emre Çalışkan’a ilçem ve şahsım adına şükranlarımı sunuyorum." dedi.