banner461

EBS Şube Başkanı Çiftci; 'Sahaya ineceğiz diyenlerden çıt çıkmıyor'

Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftci, 'Öğretmenlerin aklını karıştırmak için, "Sahaya ineceğiz, 81 ilde Sınava karşı eylem yapacağız" diye nara atanların hiçbiri şuan ortalıkta yoklar.' dedi.

banner15
EBS Şube Başkanı Çiftci; 'Sahaya ineceğiz diyenlerden çıt çıkmıyor'
02 Eylül 2022 Cuma 19:41

banner517
banner134

Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftci, mersin, "Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut Özer, Eğitim-Bir-Sen'in önerisi üzerine bugün 615 bin öğretmenimiz Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik sistemine dahil edildiler. Ve Eğitim-Bir-Sen sınav olsun demedi. Açıklamasına rağmen iftira ve yalanlarla alanı kirletenler söyledikleri yalanların altında kalmışlardır." dedi.

EBS Şube Başkanı Çiftci; 'Sahaya ineceğiz diye nara atanlardan çıt yok'

"Meclis tutanaklarında öğretmenlik Meslek Kanununu sonuna kadar destekliyoruz diyenler. Ulusal haber sitelerine uzaman öğretmenlik sınavı tekrar yapılmalı diye haber yaptıranlar bugün sınava karşıyız diye alanda algı operasyonu yapıyorlar" açıklamasında bulunan Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Çiftci,   "Öğretmenlerin aklını karıştırmak için 81 ilde Sınava karşı eylem yapacağız diyenlerin hiç bir ortalıkta yoklar.

Niyeti üzüm yemek değilde bağcıyı dövmek olanların ikircikli tavrı gün gibi ortaya çıkıyor. Ama öğretmen arkadaşlarımız kimin boş laf kimin içraat yaptığını iyi biliyor. Gerçek yüzünüz ve kimliğiniz bugün söylediğiniz sözün altında kalmakla bir kere daha ortaya çıktı.

Meslek Kanunu üzerinden siyasi spekülasyon yapanlara buradan rant elde etmeye çalışanların ekmeğine yağ sürme derdinde olduğunuz aşikardır.

Bizler, Eğitim-Bir-Sen olarak Eğitim ve eğitimcinin yanında olmaya devam edeceğiz. Eğitimci lehine olan tüm kazanımlarda imzamız olmaya devam edecek" ifadesinde bulundu.

Başkan Çiftçi, bu vesile ile "Emek, mücadele ve sabrın sonunda hayalleri gerçeğe dönüşen, ataması yapılarak aramıza katılan değerli öğretmenim; hoş geldiniz. Ülkemize, milletimize hizmet etmenin onurunu hep birlikte yaşayacak, birlikte büyük başarılara imza atacağız." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.