banner461

Gelenek Bozulmadı

Her yıl öğrencilerin yazılarından oluşan bir kitap yayımlamayı gelenek haline getiren Alaettin İlkokulu 2014 yılının son günlerini “ Şiiri Kaplayan Ağaç “ adlı seçilmiş okul öğrencilerinin şiirlerinden oluşan bir kitapla doldurdu.

banner15
 Gelenek Bozulmadı
25 Aralık 2014 Perşembe 15:27

banner517
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Her yıl öğrencilerin yazılarından oluşan bir kitap yayımlamayı gelenek haline getiren Alaettin İlkokulu 2014 yılının son günlerini “ Şiiri Kaplayan Ağaç “ adlı seçilmiş okul öğrencilerinin şiirlerinden oluşan bir kitapla doldurdu.

Okulun 2., 3., ve 4. sınıf öğrencilerinin yazdığı 30 şiirin yer aldığı kitap yeni şairler yetiştirme yolunda atılmış küçük ama önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Böyle bir çalışmanın yapılmasının önemini “Bir gün bu sıralardan yazarlığa atılmış eski bir öğrencinin ellerinde kitaplarıyla gelip yüreklerimizi şenlendireceğini görmek içindir bunca adımlar. Küçücük bir kitapla, onlarca yüreğe şiir serpmiş öğrencilerimizin duyarlılıkları alkışa değer değil midir? Şiirler asla bitmesin istiyoruz. Çocukların şiiri soru soran bir şiirdir. Şiirlerinde masumiyeti, yaşamı, insanı okuruz çocukların. Büyük şiiri vadeden güzelliklerdir çocuklar ve onların bize sundukları…”” Cümleleriyle açıklayan okul öğretmenleri Alaettin İlkokulu olarak, şiir dışındaki dallarda da öğrencileri yönlendirmeyi, onlardaki öyküleri kitaplaştırmayı da düşündüklerini belirttiler.

Doğaya, yaşama ve insanlara bir çocuğun gözleriyle, çocukça bir duyarlılıkla, çocuk hayreti ve şaşkınlığıyla bakmamızı sağlayan küçük şairleri kutluyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.