banner461

Yunus Emre İHO'da Hafızlık Projesi Seviye Belirleme Sınavı Başvuruları Devam Ediyor

Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulunda ilkokul 4. sınıf kız öğrencilerin katılacağı seviye belirleme sınavına başvurular devam etmektedir.

banner15
Yunus Emre İHO'da Hafızlık Projesi Seviye Belirleme Sınavı Başvuruları Devam Ediyor
11 Haziran 2021 Cuma 15:12

banner517
banner134

Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulunda ilkokul 4. sınıf kız öğrencilerin katılacağı seviye belirleme sınavına başvurular devam etmektedir. Sınavın son başvuru tarihi 15 Haziran'dır. Sınav 16 Haziran Çarşamba günü saat 10.00'da okulda yüz yüze yapılacaktır.

Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi uygulayan Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulunda "Hafızlık Projesindeki" kız öğrenciler hem ortaokul öğrenimlerine devam edecek hem de hafızlıklarını tamamlayacaklardır. Seviye Belirleme Sınavı sonucunda projeye katılma hakkı kazanan öğrencilerin akademik eğitimleri okulda yapılırken, hafızlık eğitimleri Nevşehir İl Müftülüğüne bağlı Üftade Kız Kur'an Kursu iş birliği ile yapılacaktır. Öğrencilerin iki yıl içerisinde hafızlıklarını tamamlamaları amaçlanmaktadır. Akademik ve hafızlık eğitimlerinin yanında okulda Taekwondo Salonu, Ebru, Hüsn-i Hat, Ahşap Yakma, Çanak Atölyesi ve Kodlama Atölyesi gibi Tasarım ve Beceri Atölyelerinde pek çok sosyal ve kültürel etkinlikler de yer almaktadır.

Başvuru ve Detaylı Bilgi İçin: https://nevsehiryunusemreiho.meb.k12.tr/


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.