banner461

AK Parti Nevşehir İl Başkanlığında 'İbre' O İsmi Gösteriyor...

AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı’na Aday Olmayacağını Açıklayan M.Rauf Yanar'ın Yerine Kimin Seçileceği Merak Konusu Oldu. AK Parti Kulislerinde 1 Kişinin İsmi Ön Plana Çıkıyor...

banner15
AK Parti Nevşehir İl Başkanlığında 'İbre' O İsmi Gösteriyor...
28 Aralık 2020 Pazartesi 19:08

banner143
banner134

AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı’na Aday Olmayacağını Açıklayan M.Rauf Yanar'ın Yerine Kimin Seçileceği Merak Konusu Oldu. AK Parti Kulislerinde 1 Kişinin İsmi Ön Plana Çıkıyor...

AK Parti Kulislerine göre, AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı için, eski Hakim, AK Parti Nevşehir İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Av. Muhammed Feyzi Aygün`ün ismi ön plana çıkıyor. 

AK Parti Nevşehir İl Başkanı M.Rauf Yanar'ın bugün kongrede tekrar aday olmayacağını açıklamasının ardından şimdi tüm gözler yeni il başkanının kim olacağına çevrildi. Yeni başkanın belirlenebilmesi için yarın AK Parti’de temayül yoklaması yapılacak.

TEMAYÜL YOKLAMASINDA 3 İSİM YAZILMASI İSTENİLECEK

AK Parti Genel Merkezi; yeni il başkanının belirlenmesi için yarın temayül yoklaması yapacak. Temayül yoklamasında, oy kullanacak kişilerden 3 isim yazmaları talep edilecek. Oy kullanacak kişiler il başkanı olarak görmek istedikleri üç kişinin ismini yazarak oylarını kullanmış olacak.

TEMAYÜL YOKLAMASINDA KİMLER OY KULLANACAK?

Gerçekleştirilecek yoklamada; mevcut ve eski milletvekilleri, eski il başkanları, il ve ilçe belediye başkanları, belde belediye başkanları, ilçe başkanları, il yönetim kurulu üyeleri, merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri, merkez ilçe belediye meclis üyeleri, il genel meclis başkanı, İl genel meclis üyeleri, il kadın ve gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri, demokrasi hakem kurulu üyeleri, İl disiplin kurulu üyeleri, belde başkanları, kadın kolları ilçe başkanları, gençlik kolları ilçe başkanları oy kullanacaklar.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Kim Olacak?

Temayül yoklamalarının ardından isimler Parti genel merkezinde değerlendirilerek, Milletvekillerinin görüşleri alınacak. Ardından öne çıkan üç isim Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan’la görüştükten sonra biri başkan olarak belirlenecek.

"AYGÜN" İSMİ ÖNE ÇIKTI...

Nevşehir Kulislerine göre, AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı görevi için, eski Hakim, AK Parti Nevşehir İl Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Av. Muhammed Feyzi Aygün`ün ismi ağırlık kazanıyor.

Kulisler Aygün'ü İşaret Ediyor... 

AK Parti Neşehir teşkilatında 3 yıldır bir fill hizmet eden 31 Yaşındaki Hukukçu Aygün'ün gerek Milletvekilleri ,gerek yerel yöneticilerle gerekse parti teşkilatlarıyla olan uyumlu ilişkileri, Ankara bürokrasisi ile olan sağlam ilişkileri ve eski bir Hakim olarak edindiği tecrübeleri, görev aldığı çeşitli STK'larda kurduğu yakın dostluları ve vatandaşlarla olan diyaloğu Yeni İl Başkanlığı için ibreleri kendisine çeviriyor.

Nevşehirli vatandaşların yakından tanıdığı mütevazi ve beyefendi kişiliği ile çevresinde sevilen hukukçu bir isim; Av. Muhammed Feyzi Aygün kimdir? gelin bir kez daha hatırlayalım.

Hakimlik görevine en son İstanbul Adliyesi'nde terörle ilgili davalara bakmakla yetkili Ağır Ceza Mahkemesi Hakimliği görevine getirilen Aygün, Bu mahkemede "Şikede Kumpas", "Sabiha Gökçen Havalimanı'na gerçekleştirilen saldırı" "15 Temmuz gecesi AK Parti İstanbul İl Başkanlığına yapılan işgal girişimi" gibi bir çok davalarda hakim olarak görev aldı.

Ailesini Kariyerine Tercih Etti...

3 Yıl önce (19.04.2017 tarihinde) Avukat olan kardeşi Furkan Aygün'ün 24 yaşında trafik kazasında vefatı üzerine manevi olarak sıkıntılı bir dönem geçiren ailesinin fiilen yanında  bulunmak için mesleğinden istifa ederek Nevşehir’e döndü ve hala hazırda aile hukuk bürosu olan Aygün Hukuk Bürosunda serbest avukat olarak çalışmaya başladı.

Ailesini Kariyerine tercih eden Aygün, tüm tecrübe, bilgi ve enerjisini inanadığı davasıyla memleketine harcamaya adadı.

2018 Yılında gönül verdiği ve davasına inandığı AK Parti'de aktif siyasete ilk adımını atan Aygün, AK Parti Nevşehir 6. Olağan İl Kongresi Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Burada, Merkez Yürütme Kurulunda Seçim İşleri Başkanlığı görevine getirilen Aygün, bu süreçte 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri ve 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Seçim İşleri Başkanı olarak görev yaptı. 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde Nevşehir Seçim İşleri Başkanlığı olarak en başarılı 10 il arasına girerek partisinin Kızılcahamam kampında teşkilatı adına ödül aldı. Halen bu görevini sürdürmekte olan Aygün, bunun yanında TFF 3. Ligde mücadele eden ve şehrin yoğun ilgi gösterdiği Nevşehir Belediye Spor Kulübünde 2 yıldır da Hukuk İşleri Sorumlusu ve Basın Sözcülüğü görevini yürütüyor. Ayrıca Nevşehir'in en eski ve en köklü derneği olan
Nevşehir Sanayici ve İş İnsanları Derneği'nde (NESİAD) Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.
Çok iyi derecede İngilizce bilen genç hukukçu Aygün, Evli ve 1 çocuk babası.

Artık ok yaydan çıktı bekleyip süreci birlikte takip edeceğiz. Sonuçta iktidar partisinin İl Başkanı belirlenecek ve alınacak kararın şimdiden Şehrimiz için hayırlı olmasını diliyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.