banner461

Ukrayna-Kiev’den Kapadokya'ya direkt uçuşlar başladı

Ukrayna merkezli havayolu firması FlyUIA , Kiev’den Nevşehir Kapadokya’ya direkt uçuşlarına bugün başladı.

banner15
Ukrayna-Kiev’den Kapadokya'ya direkt uçuşlar başladı
25 Mart 2021 Perşembe 14:34

banner517
banner134

Ukrayna-Kiev Havayolları/ Nevşehir Kapadokya Havalimanı arası haftada 2 gün (Perşembe- Pazar) olmak üzere Ukrayna Havayolları ile charter uçuşlarının ilki bugün gerçekleştirildi.

Ukrayna’dan gelen ilk uçak bugün saat 12:15’te Nevşehir Kapadokya Havalimanına indi.

Ukrayna-Kiev Havayolları - Nevşehir Kapadokya Havalimanı arasında haftada 2 gün (Perşembe- Pazar) başlayacak olan charter uçuşlarının ilki bugün gerçekleştirildi.

Ukrayna’dan gelen ilk uçak bugün saat 12:15’te Kapadokya Havalimanında Nevşehir Vali Yardımcısı Kübra Kurtoğlu, Gülşehir Kaymakamı Ahmet Kavanoz ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Ekici tarafından karşılandı.

Ukrayna Havayolları FlyUIA tarafından yayınlanan mesajda “25 Mart – 16 Mayıs tarihleri arasında, büyülü Kapadokya’ya ulaşmanın en uygun olduğu Nevşehir şehrine direkt uçuşlar başlatıyoruz.” denildi.

Havayolu, kayakseverlerin Nisan ortasına kadar Nevşehir’e arabayla sadece bir saatlik mesafedeki Erciyes kayak merkezi için tatil planlayabileceklerini de ekledi.

Web sitesinden alınan bilgiye göre uçuşlar haftada 2 gün olmak üzere Perşembe ve Pazar günleri Kiev’den yapılacak.

AK Parti Nevşehir Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi ve Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mustafa Açıkgöz, "Sevdamız Nevşehir’in ve Kapadokya’mızın etkin tanıtım çalışmaları kapsamında bugün Ukrayna’dan Kapadokya’ya direkt ilk uçuş gerçekleşti. Küresel salgınla etkin ve başarılı mücadele yürüten Türkiye ve Nevşehir’imiz hijyen kuralları çerçevesinde dünyanın en güvenli ve sağlıklı turizm merkezidir. Yerli ve yabancı tüm konuklarımızı Nevşehir’imize bekliyoruz. Ülkemize, bölgemize, Nevşehir’imize ve turizmcilerimize hayırlı olsun. Destekleri için TC. Kültür Turizm Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.