banner461

14 ton su Hatay Reyhanlı'ya ulaştırıldı

Ürgüp'ten dün cuma namazından sonra yola çıkan 14 ton su, Hatay Reyhanlı'daki sınır birliğine teslim edildi.

banner15
14 ton su Hatay Reyhanlı'ya ulaştırıldı
10 Şubat 2018 Cumartesi 10:00

banner517
banner134
Ürgüp'te ilçe halkı ve Belediye işbirliği ile Afrin'e destek platformu tarafından düzenlenen ‘Mehmetçiğe Bir Damla Su’ kampanyası çerçevesinde Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı’na katılan Mehmetçiğe gönderilen 14 ton su Hatay Reyhanlı'da sınır karakoluna teslim edildi.
‘Mehmetçiğe Bir Damla Su’ kampanyası çerçevesinde Ürgüp Musalla Caminde kılınan Cuma namazının ardından  Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiklere gönderilen 14 ton suyu Afrin'e destek platformu gönüllüsü Bünyamin Şahin Hatay'ın Reyhanlı ilçesine giderek sınır birliğine teslim etti.
Suyu teslim alan Sınır Birliği komutanı, "Devletimiz tabiki her türlü ihtiyacımızı fazlası ile karşılamakta, Anadolu'nun bağrında yetişen Ürgüp'ün fedakar insanlarına böyle bir kampanya yaptıkları için teşekkür ediyoruz. Su burada sembol, Tüm Ürgüp halkının dualarıyla yanlarımızda olduğu mesajı bu kampanya vasıtasıyla bir kez daha sınır ötesinde vatanımızın birlik ve beraberliği için elleri tetikte gözleri namluda olan kahraman mehmetçiklerimize ulaştırılacaktır. Milletimiz Varolsun." dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.