banner461

2.Hijyen Eğitim Başvuruları Başladı

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yaptığı yazılı açıklamasında; 2.Hijyen Eğitim Başvurularının Başladığı bildirildi.

banner15
2.Hijyen Eğitim Başvuruları Başladı
17 Ocak 2013 Perşembe 13:53

banner134

 Bilindiği üzere, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının “ Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek çeşitleri Tebliği” 4 Ocak 2012 tarihli ve 28163 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır.

 

            Söz konusu tebliğin EK-2’nin 10. maddesinde; Bu tebliği kapsamında faaliyet gösteren gıda işletmecileri sorumluluk alanları ile ilgili çalıştırdıkları personelin gıda hijyeni ile ilgili konularda eğitilmelerini sağlarlar hükmü gereği 06.07.2012 tarihinde TESK ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında ekmek üretiminde, dağıtımında ve satışında çalışan personel ile fırınların uzantısı olmayan ekmek satış yerlerindeki ekmek satışı yapan personele, genel gıda hijyeni konularında eğitilmelerini sağlamak amacıyla bir “İşbirliği Protokolü” imzalanmış ve Birliklerimiz bu konuda yetkili kılınmıştır.

 

            Bu kapsamda Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Birliğimiz tarafından eğitimlere başlanmış olup; ilk etapta ekmek ve pide üretimi yapan firmaların işletmecileri ile üretim ve dağıtım kısımlarında çalışan personellerine yönelik eğitim verilmiştir.

 

            İkinci eğitim programımız bakkal, büfe, bayi, pastane, lokantacı esnaflarımıza yönelik olarak düzenlenecek ve eğitim sonunda  sertifika verilecektir.Başvurular Birlik Başkanlığımıza yapılacaktır.

 

            Esnaf ve Sanatkarımıza duyurulur.

 

        Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.