banner461

Gülşehir İlçesi Civelek Köyü Yağmur Sularına Esir Düştü

Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Süleyman ÖZGÜN, İl Özel İdaresi Genel Sekreter İsmail CİHAN ve Gülşehir İl Genel Meclis Üyesi Hakan YAMAN, şiddetli yağan yağmurun zarara uğrattığı Gülşehir İlçesine bağlı Civelek Köyünde incelemelerde bulunarak köy halkının sorunlarını dinlediler.

banner15
Gülşehir İlçesi Civelek Köyü Yağmur Sularına Esir Düştü
26 Haziran 2015 Cuma 19:28

banner517
banner134
Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Süleyman ÖZGÜN, İl Özel İdaresi Genel Sekreter İsmail CİHAN  ve Gülşehir İl Genel Meclis Üyesi Hakan YAMAN, şiddetli yağan yağmurun zarara uğrattığı Gülşehir İlçesine bağlı Civelek  Köyünde incelemelerde bulunarak köy halkının sorunlarını dinlediler.
 
Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Süleyman ÖZGÜN , İl Özel İdaresi Genel Sekreter İsmail CİHAN ve Gülşehir İl Genel Meclis Üyesi Hakan YAMAN, Civelek Köyüne giderek yağmur ve sel sularının verdiği zararı yerinde görüp incelemelerde bulundular ve yaşanılan sıkıntılara çözüm bulmaya çalıştılar. Civelek Köyünde yollar yağmur suları ile bozulmuş, kanalizasyon tıkanmış, bahçeler ise sel suları ile tahrip olmuştur.Acil olarak, ilk önce İl Özel İdaresinden bir adet kepçe ve iki adet kamyon gönderilerek sel sularının getirdiği taşların toplatılarak yol temizleme çalışmaları başlatılmış ve yol ulaşıma kısa sürede açılmıştır. Köy meydanında halihazırda bulunan kilitli parkenin de sel sularından çok tahribat gördüğünden dolayı tamamen söktürülüp gerekli alt zemin çalışmaları yapılarak hazır hale getirildikten sonra kilitli parke döşeme işi yapılmasına karar verilmiştir. Kanalizasyon çalışmaları için ise İl Özel İdaresinin ekip ve ekipmanları görevlendirilerek köy halkının sıkıntıları kısmen de olsa çözülmeye çalışılacaktır. Ayrıca; yapılan incelemeler sırasında köy meydanına üst taraftan gelen yağmur sularının kontrol altına alınması amacıyla menfez yaptırılması için çalışmalara hız verilmiştir. 
 
İl Özel İdaresi, çalışma alanı olan köylere her türlü hizmeti, ekip ve ekipmanları ile gayretli ve özverili bir şekilde yerine getirmeye çalışmaktadır.  
 
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.