banner461

Jeotermal seracılığın geliştirilmesi de ele alındı

Kozaklı’da Vali İlhami Aktaş’ın başkanlığında ilçenin sorunları ile ilgili toplantı yapıldı.

banner15
Jeotermal seracılığın geliştirilmesi de ele alındı
21 Kasım 2017 Salı 13:11

banner517
banner134
Kozaklı’da Vali İlhami Aktaş’ın başkanlığında ilçenin sorunları ile ilgili toplantı yapıldı.
Toplantıya Vali İlhami Aktaş, Kozaklı Kaymakamı Halil Dalak, İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün, Kozaklı Belediye Başkanı Celalettin Güven, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Savaş Benli, AK Parti Kozaklı İlçe Başkanı Av. Akif Kabukçuoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Savaş Benli, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz, İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Cengiz Ekici, KOZTEB Başkanı Cumhur Önal, AHİLER Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Bekir Varol, NEVJET Müdürü Hakan İşeri ile otel işletmecileri katıldı.
Vali Aktaş’ın başkanlığında İlçede bulunan Roza Termal Otel’de yapılan toplantıda; İlçenin Termal merkezi sistemle ısınması, ilçede yapılmakta olan Jeotermal seracılığın geliştirilmesi, Kozaklı Jeotermal Fizik Tedavi Hastanesi ile ilçedeki Termal Turizm sektörünün sorunları ile çözüm önerileri konuları görüşüldü.
Vali Aktaş, Termal Enerjinin verimli bir şekilde kullanım alanın sektörel bazda genişletilmesi ve bu temiz enerjinin daha etkin şekilde kullanılmasının altını çizdi.

Kaynak: MHA

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.