banner461

Kapadokya Havalimanı'na ek terminal binası yapılıyor

​AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Divan Katip Üyesi Mustafa Açıkgöz, Kapadokya Havalimanı’na yeni bir terminal binası yapma hazırlığında olduklarını müjdeledi.

banner15
Kapadokya Havalimanı'na ek terminal binası yapılıyor
28 Eylül 2017 Perşembe 21:06

banner517
banner134
Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi olan Kapadokya bölgesinde hizmet veren Nevşehir Kapadokya Havalimanında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Kapadokya Havalimanı ne zaman açılacak?

AK Parti Nevşehir Milletvekili ve TBMM Divan Katip Üyesi Mustafa Açıkgöz," Nevşehir Kapadokya Havalimanımız planlandığı gibi 1 Kasım tarihinde yeniden vatandaşlarımızın ve konuklarımızın hizmetine açılacak" dedi.

Açıkgöz'den Kapadokya Havalimanı'na ek terminal binası müjdesi...

Kapadokya Havalimanı’na ek ikinci  terminal binası inşa edilecek.

Kapadokya Havalimanı’na yeni bir terminal binası yapma hazırlığında olduklarını müjdeleyen AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz yaptığı açıklamasında; " Nevşehir Kapadokya Havalimanı'nda Pist yenileme çalışmaları, 31 Ekim tarihi itibariyle tamamlanacak ve 1 Kasım'da vatandaşlarımızın hizmetine tekrar açılacak. Ayrıca, Kısa süre önce başlanılan çalışmada pistte gerçekleşen yenileme nedeniyle kapatılan Kapadokya Havalimanımızın pistinin yenilenmesi yanında ek olarak 2. Terminal binamızın yapım projesi hızlı bir şekilde devam ediyor.Şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.  Terminal binamızın yeniden yapılması için de 1 yıl içerisinde ihale çalışmaları tamamlanacaktır. İlk andan itibaren hep birlikte çalıştığımız Genel Müdürümüze, Milletvekillerimize, Valimize ve sabırları için hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Millete hizmet yolunda 16. yılımızda da "Durmak Yok Yatırıma Devam" AK Kadrolar çalışıyor, milletimiz kazanıyor. Teşekkürler Nevşehir" dedi.

Nevşehir'de bulunan Kapadokya Havalimanı, Nevşehir'in yanı sıra Bölgesel olma özelliği ile Aksaray, Kırşehir, Niğde ve Kayseri'ye gelen yerli ve yabancı turistlere de hizmet veriyor.


Kapadokya Hava limanı'nda pistin tamamlanması ile birlikte 01 Kasım 2017 tarihinde havalimanı yeniden hizmete açılacak. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.