banner461

Nevşehir Karasoku Mahallesi Kentsel Dönüşüm Birlik Takibinde

Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanlığı ilimizde uygulanmaya devam edilen Kentsel Dönüşüm Çalışmalarını yakın takibe aldı.

banner15
Nevşehir Karasoku Mahallesi Kentsel Dönüşüm Birlik Takibinde
28 Ocak 2013 Pazartesi 20:08

banner134

 Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsmail Ördü, Karasoku ve civarında uygulanmaya başlanan kentsel dönüşüm çalışmalarının bu uygulamadan 480 dolayında işyerinin de etkilenmesi nedeniyle yakından takip ettiklerini, esnaf ve sanatkarın bu çalışmalardan olumsuz etkilenmemesi için Nevşehir Belediyesi ile görüşmelerinin sürdüğünü söyledi.

Başta Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver olmak üzere belediye yetkililerinin de esnafların bu dönüşüm çalışmalarından olumsuz etkilenmemesi adına gayretli bir çalışma sergilediklerini kaydeden Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı İsmail Ördü, “Öncelikle bu kentsel dönüşüm projesinin ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Son derece güzel bir çalışma olacağı kanaatindeyim. Bu çalışma çerçevesinde söz konusu yörede bu kapsama giren işyerlerimiz var. Belediyeden aldığımız rakamlara göre bu sayı 480 civarında. 480 adet işyerimiz bu dönüşümden etkilenecek. Nevşehir Belediyesi ile bu konudaki görüşmelerimiz devam ediyor. Belediyemize bizim bu konudaki sıkıntılarımızı ve endişelerimizi aktardık. Belediye Başkanımız Sayın Hasan Ünver başta olmak üzere belediye yetkililerimiz bu işyerlerimizin mağdur olmaması adına gayret sarf ediyorlar. Bu nedenle birlik başkanlığı olarak bizde kentsel dönüşüm çalışmalarını yakından takip ediyoruz” dedi.
Haber:Ali ÇAMUR


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.