banner461

Nevşehir KÜSİ Üyelerinden Sanayicilere Destek Ziyareti

Nevşehir'de yeni kurulan Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Planlama ve Koordinasyon Kurulu üyeleri,destek ziyaretlerini Nevşehir sanayisinde yer alan firma sahiplerine yaptılar.

banner15
Nevşehir KÜSİ Üyelerinden Sanayicilere Destek Ziyareti
18 Ağustos 2017 Cuma 13:30

banner517
banner134
Nevşehir'de Sanayi Bakanlığı Destekleri, Sanayicilere Anlatılıyor. Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği’nin (KÜSİ) geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasını teminen; ilimiz Nevşehir'de faaliyet gösteren firmaların bilgilendirilmesi amacıyla, Bilim Sanayi ve Teknoloji Nevşehir İl Müdürü Seyfullah DURAN, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi KÜSİ Temsilcisi Doç. Dr. Bayram DEVİREN  ve OSB Müdürü Mehmet KAFALI dan oluşan KÜSİ Planlama ve Geliştirme Kurulu üyeleri, Sanayicileri ziyaret ederek; sanayicilerin sorunları ve ihtiyaçları hakkında bilgiler aldı ve Bakanlığımız ve Bakanlığımızın ilgili kuruluşları olan TÜBİTAK, KOSGEB in  Ar-Ge destek ve hibeleri ile diğer destekler hakkında bilgilendirme yaptı.
 
Ayrıca, Ülkemizde 2023 hedeflerine ulaşılması amacıyla, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) ile; paydaşlar arasındaki sinerjiyi artırmak, ulusal inovasyon ekosisteminde bu işbirliğini geliştirmek, sanayimizin rekabet gücü ve katma değeri yüksek, yenilikçi ürünler üretebilen, yüksek teknoloji ağırlıklı ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulmasın önemi sanayicilere anlatıldı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.