banner461

Pazar yerinde Köy Ürünleri Yoğun İlgi Görüyor

Ürgüp te Cumartesi Nevşehir de Pazar ve Pazartesi günleri kurulan Pazarda vatandaşlar köylerde üretilen yerli ürünlere büyük ilgi gösteriyor. Pazarda en çok ilgiyi; bahçelerinde yetişdirdikleri sebze ve meyveleri satan köylüler görüyor.

banner15
Pazar yerinde Köy Ürünleri Yoğun İlgi Görüyor
18 Ağustos 2013 Pazar 16:19

banner517
banner134

 Ürgüp’te Cumartesi günleri kurulan halk pazarında yerli ürün bereketi yaşanıyor. Pazarda en çok ilgiyi; bahçelerinde yetişdirdikleri sebze ve meyveleri satan köylüler görüyor.

Pazardaki satışlar ile evlerinin bütçesine katkıda bulunduklarını belirten Çökek’li bir çiftçi  "Kendi bahçemizde yetiştirdiğimiz sebze ve meyveleri her cumartesi kurulan bu pazarda satıp, en azından pazar ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Vatandaşlarımız doğal olan bu hormonsuz ürünlere yoğun ilgi gösteriyor. Bizler de bu satışlardan elde ettiğimiz gelir ile aile bütçemize küçük de olsa bir katkı sağlıyoruz." dedi.

Pazarda domates, salatalık, üzüm, biber, taze fasulye satan bir vatandaş ise "Bahçemiz ve hayvanlarımız var. İhtiyacımızdan fazla olan el emeği göz nuru bahardan beri yetiştirdiğimiz bu ürünlerimizi kurulan bu pazarda satıp ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz." diye konuştu.

Bu hafta Ürgüp pazarında domates salatalık kilosu 1 liradan satılırken, biber, patlıcanın kilosu da 1.5 TL den alıcı buluyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.